Hyrje | Me Teper | Kosova

Kosova

Në Medvegjë,Bujanoc dhe Preshevë duhet të vendoset një mision i përhershëm paqësor i OKB-së apo i NATO-s !

Republika e Serbisë ka ndërmarrë një ofensiv ushtarake-policore , që po kryhet mbi popullatën civile shqiptare, duke mos i kursyer as fëmijët, ...

Jetimët e luftës pjesëmarrës në Eko-shkollën verore në Prevallë

PREVALLË,14 GUSHT 2009-Nën organizimin e Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor të Kosovës, përkatësisht Agjencisë së Kosovës për Mbrojtjen e Mjedisit dhe ...

Solana: Kosova të plotësojë kushtet për liberalizimin e vizave

Kosova duhet të plotësojë kushtet teknike për liberalizimin e vizave, ka deklaruar në Prishtinë, shefi i diplomacisë evropiane Javier Solana. “Ky është një proces që ... me shume

PDSH publikoi marrëveshjen e re shqiptaro-maqedonase

Partia Demokratike Shqiptare (PDSH) më në fund ka publikuar dokumentin e shumëpritur, që është bazë për një pakt të ri për barazi midis shqiptarëve dhe ... me shume

Agim Çeku arrestohet në Bullgari, prokurori: 72 orë për të vendosur

Prokurorët bullgarë deklaruan sot se ish-kryeministri i Kosovës, Agim Çeku, do të qëndrojë në paraburgim për 72 orë në Bullgari, përpara se Sofja të ... me shume

Si ra në kurth BIA - Dëshmitë e rreme kundër UÇK-së, pjesa 3 e përgjimeve

Në vazhdimin e tretë dhe të fundit të rrëfimit për arrestimin e pjesëtarëve të BIA-së në Kosovë do të lexoni për mënyrën se si ... me shume

Izraeli do të njohë Kosovën në muajin gusht

Tel Aviv Kryeministri i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se vendi i tij po përgatitet të njohë Pavarësinë e Kosovës në muajin gusht. ... me shume

Gordon: Suksesi i Kosovës, faktor me rëndësi kritike

Uashington -Ndihmës-sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, Philip Gordon bëri të martën një ekspoze të politikave të administratës së presidentit Barak Obama në ... me shume

Konferenca Islamike miraton rezolutën për Kosovën

Një betejë e nëndheshme është zhvilluar prej më se tre muajsh ndërmjet diplomacisë shqiptare dhe asaj serbe, e cila ka përfunduar me fitoren deçizice pas ... me shume

Kryeministri Hashim Thaçi:Ferizaj është shembull i qeverisjes së mirë lokale në Kosovë

.......FERIZAJ, 17 MAJ 2009Kryeministri  i Kosovës Hashim Thaçi sot ka qëndruar në Ferizaj për të parë për së afërmi punimet e ndërtimit të rrugës, në ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 92 | Treguar: 31 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7