Hyrje | Me Teper | Kosova

Kosova

Nxënëset e Medresesë së Prishtinës, mbjellin fidane në kryeqytetin e Kosovës.

PRISHTINË, 11 MAJ 2009-Një iniciativë që vlen për tu përshëndetur është ajo e nxënëseve femra të Medresesë së mesme “Alaudin” të Prishtinës ...

MPJ: Anëtarësimi i Kosovës në FMN, hap historik

Anëtarësimi i Kosovës në Fondin Monetar Ndërkombëtar është një hap historik. Ministria e Punëve të Jashtme përshëndet anëtarësimin e Kosovës në Fondin ...

Kosova ne 10-vjetorin e intervenimit te NATO-s

Dhjete vjet qe prej fillimit te fushates ajrore te NATO-s, Kosova sot gezon shtetin e saj, te njohur nga 56 vende te botes, perfshire ketu ... me shume

Kosova siguron daljen ne Adriatik

Kosova siguron daljen e saj ne detin Adriatik, nepermjet nje porti qe do te ngrihet enkas per shtetin e ri ne Shengjin. Kryeministri Berisha, ne ... me shume

Kosovës i duhet një politikë kreative

Ndue Ukaj"Pushteti, si dukuri specifike njerëzore, lyp që të ketë një domethënie", shkruan dijetari dhe filozofi gjerman Romano Guardini tek libri "Fundi i kohës moderne, ... me shume

Çakërdisja me ambasadat e reja të Kosovës.

Ditë më parë ministri i Punëve të Jashtme të Republikës së Kosovës, zotëri Skënder Hyseni, njoftoi me vendimin e Qeverisë se është planifikuar që gjatë ... me shume

Serbia dhe Bosnja i vënë bllokadë Kosovës

Masa të njëanshme ndaj biznesit kosovar. Prishtina reagon me të njëjtën monedhëBiznesmenët kosovarë deklaruan se, për shkak të bllokimit të eksportit të mallrave në Serbi ... me shume

Kush e shiti kryengritjen e armatosur të Kosovës në 1979

Ky artikull eshte marre nga Website zyrtare i Liliana Hoxhes e cila eshte e shoqja e djalit te Enver Hoxhes, Sokol Hoxhes. Artikulli shpreh pikepamjet e ... me shume

Kosova apo Kosovo?

Pas krijimit të shtetit më të ri në botë, emri i tij në rrafshin ndërkombëtar vazhdon të jetë i ndryshëm. Disa e quajnë Kosova, të ... me shume

Epopeja e 6-pikeshit

Nuk ka shqiptar mbi toke akoma te me shpjegoje thjesht, troc, shqeto,ose shqip me dy fjale se cfare eshte "EULEXI", keshtu qe te gjithe ne ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 92 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7