Hyrje | Me Teper | Kosova

Kosova

Kosova, 81 shtetet qe e njohen

Eshte shtuar gjeografia e shteteve qe kane njohur dje pavaresine e Kosoves. Keshtu, tete shteteve qe jane prezantuar qe diten e djeshme ...

Deklarata e Pavarësisë së Kosovës

Të mbledhur në mbledhje të jashtëzakonshme më 17 shkurt 2008, në kryeqytetin e Kosovës, në Prishtinë, Duke iu përgjigjur thirrjes së popullit ...

Muharrem Sfarqa: Urime pavarësia Kosovë

Nga Diaspora   URIME PAVARESIA- KOSOVE Shkruan: Muharrem Sfarqa   Ne bijtë dhe bijat tua Kosovë kur ta kthyem shpinën dhe morëm rrugën e kurbetit, të ... me shume

Tungjatjeta Kosove!

Tungjatjeta Kosove! Nga Keze (Kozeta) Zylo Tungjatjeta Kosove! Tungjatjeta Princesha ime, Sot po udhëtoj kudo, Me medalionin e Lirisë në gjoks, Medalion që s’do ndryshket kurrë! ... me shume

Kosova Independence Sot lind shteti i dyte shqiptar

Bace, u krye". Kete fraze, qe duket momentale, kishin shkruar dje nje grup te rinjsh ne nje prej portreteve te Adem Jasharit, ne kryeqytetin e ... me shume

Kosovë, Viti I

Ndërsa koha e Pavarësisë po afrohet në Kosovë nuk di askush të thotë asgjë për ceremonialin. Qeveria, opozita, policia të gjithë presin. Se kë, askush ... me shume

Qyteti i lashte i Vushtrria Kosove.

VushtrriaVushtrria - është qytet i antik por edhe modern, ndodhet në pjesën veriore të Kosovës.Në veri kufizohet me Mitrovicën, në lindje me Besianën, në jug ... me shume

NJË KOSHERE PLOT VRERË

NJË KOSHERE PLOT VRERË(portret amoral për Flori Bruqin) Rrahim SadikuFlori Bruqi tashmë disa dekada është i pranishëm në mediat serbe, shqipe e më gjerë. Dhe ka ... me shume

Sejdiu: 2008-a do të shënojë fundin e procesit për statusin e Kosovës

Intervistoi Besim Abazi Prishtinë30-12-2007Presidenti i Kosovës Fatmir Sejdiu është i bindur se viti që po vjen do të shënojë edhe fundin e procesit për zgjidhjen ... me shume

Hajdin Islami: Pse po vdesin pensionistët e Kosovës?

Nga Hajdin Islami*Të indinjuar me shoqërinë e në veçanti me Ministrin e Punës dhe Mirëqenies Sociale dhe Qeverinë e Kosovës të cilat i lanë në ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next total: 92 | Treguar: 81 - 90
Powered by www.merbraha.com v4.7