Hyrje | Me Teper | Shoqeria

Shoqeria

Ajshe Leka: Nuk ekziston vetëm një mënyrë për të ndihmuar gratë në luftën kundër kancerit

Muaji ndërkombëtar i luftës kundër kancerit Nuk ekziston vetëm një mënyrë për të ndihmuar gratë në luftën kundër kancerit NGA AJSHE LEKA Në punën time ...

Ajshe Leka: Gabimet në të ushqyer fillojnë nga fëmijëria

Nutricion dhe dietologji Gabimet në të ushqyer fillojnë nga fëmijëria Prindërit dhe edukatorët duhet të kujdesen që fëmijët e tyre të shmangin ushqimet e ...

LIDHJA E SHKRIMTARËVE ARTISTËVE DHE KRIJUESVE SHQIPTAR NË GJERMANI

  LIDHJA E SHKRIMTARËVE ARTISTËVE DHE KRIJUESVE SHQIPTARË - NË GJERMANI(LSHAKSH)     SHPALLË: KONKURS LETRAR PËR MËRGATË"AZEM SHKRELI-2014"                    * * ** * ... me shume

Zakone të përditshme që shkatërrojnë shëndetin

Ka gjëra të cilat i bëjmë përditë në mënyrë fare të pavetëdijshme dhe pa i menduar dy herë, por që në fakt mund të na ... me shume

Flet Endokrinologia e Klinikës Italiane, Lucia Congedo: Si të parandaloni diabetin, i cili shkakton probleme në tru

  Shenjat kryesore të diabetit, personat e rriskuar dhe terapia për tipin 1 dhe 2 Albert ZHOLI Diabeti i tipit 2 shkakton keqfunksionim të trurit. Studimi i fundit ... me shume

Kadare: Pushtimi osman nuk i ka mbrojtur shqiptarët nga sllavët

Në fundjavë (15.06) në Këln ishte i ftuar shkrimtari Ismail Kadare i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe shkrimtarja e njohur Helena Kadare. Kadare foli ... me shume

Turma dhe Askushmëria (përmirësimi më i fundit)

  Shpirti i Turmës dhe i Askushmërisë                 Shpirti i Turmës bashkëjeton me njeriun dhe është tipar i historisë njerëzore, sepse njeriu në mënyrë të natyrshme është ... me shume

Seksi na bën të lumtur, nëse mendojmë se jemi më aktiv se të tjerët

Seksi na ben te lumtur nese mendojme se e bejme me shpesh se te tjeret.Studimi vjen nga Tim Wadsworth nga Universiteti i Colorado Boulder, publikuar ... me shume

Shkrimtarja Ani Wilms vlerësohet me çmimin Chamisso në Berlin, për të huajt që shkruajnë në gjermanisht

Ani Wilms kërkoi në fillim një përkthyes për romanin e saj të dytë “Vrasje në rrugën e veriut”. Kur nuk mundi të gjente askush, atëherë ... me shume

NGA HIRI RINGJALLEM

Nga hiri ringjallem Heshtje stinësh jam berë Në kështjellën time më kërkojnë Poet ushtarë besnik të fjalës Si gur peshon mbi ëndrrat e mia Një vjeshtë me stuhi mall i ... me shume

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 310 | Treguar: 1 - 10
Powered by www.merbraha.com v4.7