Hyrje | Me Teper | Shoqeria

Shoqeria

Flet Endokrinologia e Klinikës Italiane, Lucia Congedo: Si të parandaloni diabetin, i cili shkakton probleme në tru

  Shenjat kryesore të diabetit, personat e rriskuar dhe terapia për tipin 1 dhe 2 Albert ZHOLI Diabeti i tipit 2 shkakton keqfunksionim të trurit. ...

Kadare: Pushtimi osman nuk i ka mbrojtur shqiptarët nga sllavët

Në fundjavë (15.06) në Këln ishte i ftuar shkrimtari Ismail Kadare i shoqëruar nga bashkëshortja e tij dhe shkrimtarja e njohur Helena ...

Turma dhe Askushmëria (përmirësimi më i fundit)

  Shpirti i Turmës dhe i Askushmërisë                 Shpirti i Turmës bashkëjeton me njeriun dhe është tipar i historisë njerëzore, sepse njeriu në mënyrë të natyrshme është ... me shume

Seksi na bën të lumtur, nëse mendojmë se jemi më aktiv se të tjerët

Seksi na ben te lumtur nese mendojme se e bejme me shpesh se te tjeret.Studimi vjen nga Tim Wadsworth nga Universiteti i Colorado Boulder, publikuar ... me shume

Shkrimtarja Ani Wilms vlerësohet me çmimin Chamisso në Berlin, për të huajt që shkruajnë në gjermanisht

Ani Wilms kërkoi në fillim një përkthyes për romanin e saj të dytë “Vrasje në rrugën e veriut”. Kur nuk mundi të gjente askush, atëherë ... me shume

NGA HIRI RINGJALLEM

Nga hiri ringjallem Heshtje stinësh jam berë Në kështjellën time më kërkojnë Poet ushtarë besnik të fjalës Si gur peshon mbi ëndrrat e mia Një vjeshtë me stuhi mall i ... me shume

Katër gjera që duhet t’i bëni gjatë aktit seksual

Seksi është një akt delikat, që kërkon komunikim të hapur midis dy partnerëve. Megjithatë një jetë e shëndetshme seksuale nuk ka vetëm komunikimin. Më poshtë ... me shume

Ja 10 fakte që nuk i dinit rreth orgazmës

Orgazmat janë si një mister disi i patreguar. Askund tjetër më shumë se në shtëpi, nuk është i ndjeshëm ky fakt, kur ju filloni ta ... me shume

Forma e gjoksit të femrës zbulon se si ajo është në shtrat

TIRANË-I doni më shumë të ëmbla si dardhë, në formë limoni, të portokallit, ananas apo të qershisë magjepsëse? Me ndihmën e parashikimit të formave të ... me shume

Qëndresa shqiptare në kazematet e barbarisë

  Nga poezia e Vezir Ukajt reflektohet mllefi ndaj kushteve të trajtimit çnjerëzor që ushtronin autoritetet serbe ndaj të ndëshkuarve shqiptarë në burgun e Nishit. Në ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 316 | Treguar: 11 - 20
Powered by www.merbraha.com v4.7