Hyrje | Me Teper | Shoqeria

Shoqeria

Gjithçka që duhet të dini për 77 sëmundje

Sa sëmundje kanë arritur që të zbulojnë mjekët në organizmin e njeriut? Të paktën  sipas shkencës bashkëkohore janë 76 sëmundje apo simptoma ...

Çfarë duhet të bëjmë në vend të dietave?

Të ngrënit është jo vetëm nevojë por mbi të gjitha dëshirë. Teksa vëmë re kilet e tepërta ideja e parë që ...

Si t’i aplikojmë maskat e fytyrës

Maskat natyrale janë produktet më efikase në mbrojtjen dhe përmirësimin e fytyrës. Ato bëjnë të mundur që lëkura të hidratohet, pastrohet si dhe ... me shume

Kriza ekonomike, biondet, “specie” në zhdukje

Biondet, për shkak të problemeve ekonomike të vendit tonë po kthehen në 'specie' në zhdukje. Kjo për shkak sepse duke qenë se është një ngjyrë ... me shume

Si ndryshon lumturia

Çfarë është sot lumturia? Po ta gjykosh nga numri i librave të botuar në të gjithë botën gjatë këtyre viteve të fundit dhe nga ... me shume

50 bursa studimi në Rusi, mundësi për studentët shqiptarë

Ministria e arsimit dhe shkencës ka bërë të ditur se për vitin akademik 2010-2011, Qeveria e Federatës Ruse ofron gjithsej 50 bursa studimi. Në bazë ... me shume

Ne cilin shtet behet me se miri seks?

Rhian Sanville ka bërë ca studime për seksin nëpër vende të ndryshme. Nga një studim i fundit thuhet se Suedia është vendi i ... me shume

E dini se sa të rrezikuar jeni kur bëni dashuri?

Sëmundjet seksualisht të transmetueshme nuk janë shumë të njohura, por kanë pasoja fatale. Ja një udhëzues i vogël për të mësuar se si të kujdeseni ... me shume

Darko Dimitrov: Shqiptarët, artistët më të mirë në Ballkan

Për Darko Dimitrovin flitet në gjithë estradën. Deri më tani ai ka “gatuar” shumë hite në tregun muzikor shqiptar dhe është shumë i kërkuar nga ... me shume

Përse femrat duan të bëjnë më tepër seks se meshkujt?

Thuhet se meshkujt mendojnë për seksin çdo sekondë të jetës së tyre, por sipas një studimi të fundit nga RELATE mësohet se dëshira e meshkujve ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 316 | Treguar: 61 - 70
Powered by www.merbraha.com v4.7