Hyrje | Me Teper | Shqiperia

Shqiperia

Withers: Shqipëria n prag të një lindjeje të re të lirisë

Ish-ambasadori amerikan në Shqipëri, John Withers, shprehet optimist se Shqipëria ndodhet në prag të një lindjeje të re të lirisë. Në prag ...

E pasigurtë nëse palët do ta mbajnë fjalën pas tetë ditësh lufte të pandërprerë.

Qeveria e Izraelit dhe lëvizja Hamas që kontrollon Rripin e Gazës njoftuan se kanë arritur një marrëveshje për armëpushim paraprak dhe se ...

Luan Dibrani: Integrimi dhe identiteti kulturor i nxënësve shqiptarë me mësuesen Aorora-Bujupi- Rexhaj

Nga Luan (Asllan) Dibrani   Ai që shquhet në një fushë të caktuar të dijes a të veprimtarisë shoqërore, ndikon tek të tjerët ... me shume

Refik HASANI: MANIFESTIMI NJËSHEKULLOR

Një zetë e tetë Nëntori i këtij viti që po hym është një përvjetor tepër i madhë  ,  ku para një shekulli është ngritur flamuri ... me shume

Keshilla per Pajisjen me Leje te Drejtimit te Automjetit ne Shtetet e Maryland, Washington, D.C. & Virginia te SHBA-se‏

Ky shkrim synon te pasqyroje nje pershkrim te shkurter te kerkesave qe secili rezident ne shtetet e Maryland, Washington, D.C., dhe Virginia ... me shume

Liderët shtetëror të Tiranës dhe Prishtinës kan obligim moral Te na vizitojne Medve, Bujanoc dhe Presheve

                                                                   Shkruan :  Refik  HASANI Ende nuk është arrit të vizitohen lokalitete dhe vendbanime shqiptare jo vetëm në  Medvegjë, ... me shume

Presidenti duhet të zgjidhet nga Populli

Alban DaciPër ne, shqiptarët, tek sa ndjekim me vëmendje ngjarje të tilla të personifikuar me njerëz të mëdhenj, thellë na duket një iluzion ... me shume

Vilhelme Vranari (Haxhiraj), përmes Shtëpisë Botuese “Nacional” sjellin për lexuesit e vegjël “Harry Potter-in, shqiptarë”

Me një cilësi dhe vlerë të lartë teknike dhe teknologjike, Shtëpia Botuese “Nacional”, me traditë në serinë e botimeve, kësaj radhe vjen me ciklin e ... me shume

Intervista:Flasin këngëtaret Artiola Toska, Rozana Radi dhe Maja Aliçkaj

Emigrantët preferojnë këngët popullore patriotike   Albert ZHOLI   Ditët e Festave të Nëntorit tri këngëtaret e mirënjohura, Artiola Toska, Rozana ... me shume

MARRËVESHJA E KONÇULIT TË RISHIKOHET

                                                                        Shkruan : Refik  HASANI  Që nga koha e arritjes së nënshkrimit të Marrëveshjes së Konçulit   , asnjë takim nuk është ... me shume

1 2 3 4 5 6 7 8 next total: 78 | Treguar: 1 - 10
Powered by www.merbraha.com v4.7