Hyrje | Me Teper | Shqiperia

Shqiperia

XHELADIN MJEKU:NGRITJE EVOLUTIVE DREJT VLERAVE SHPIRTËRORE

  Myrteza Mara: “MUZEU I DHIMBJES”, tregime dhe novela, botoi “Toena”, Tiranë, 2011             Shkrimtari vlonjat Myrteza Mara (1945), që prej vitesh është i  ...

Intervista: Albert Zholi

Shkrimtari e publicisti që ndërton raportet mes të bukurës e të përditëshmes njerëzore  Ai është gazetar, publicist dhe shkrimtar që ndërton ...

Ibrahim Hajdarmataj: “BLERIMI I NJË FUSHE ME KRIJIME TË BUKURA”

XHELADIN MJEKU                                                                                                                                                              VLERËSIME TË PËRKUSHTUARA  PËR NJË PENË TË SUKSESEVE     ... me shume

Flet këngëtarja lirike, popullore, Pedagogja Alma Strazimiri

Kam kënduar të parën Simfoni tragjike (e Feim Ibrahimit) për fëmijët e Bosnjës  Për familjen kam sakrfifikuar profesionin Nga Albert ZHOLI Gjithmonë e qeshur, gjithmonë në lëvizje ... me shume

Bukuroshja gjermane shpallet "Miss Globe 2011" në Tiranë

Bukuroshja gjermane Stephanie Alice, 20 vjeçarja e ardhur nga qyteti Karlsruhe ka fituar kurorën e "Miss Globe 2011" e organizuar në Tiranë nga Deliart ... me shume

Intervistë e Presidentit Topi për emisionin "Top Story" të gazetarit Sokol Balla në televizionin Top-Channel

Presidenti i Republikës, Prof. Dr. Bamir Topi dha sonte një intervistë të drejtëpërdrejtë për emisionin “Top Story”, të gazetarit Sokol Balla në Televizionin Top-Channel.Gazetari:Mirëmbrëma! Jemi ... me shume

Skllavërimi i femrës shqiptare përmes martesave me serb privilegj për Serbinë,"varr për Shqipërinë"!

Nga Asllan  Dibrani   -Shtypi  shqiptar dhe propaganda  serbe për martesat  e "femrave  shqiptareve" me serb! Fenomen i pa zakontë  ndër shqiptar  ... me shume

Neki Lulaj: Dhe Koherenca Ne Qiellin Daradan

Dinamika e pandërprerë dhe fryma atdhetare ka mundur të mbijetojë nëpër këto katrahura kohësh. Mirëpo, shpirti i atdhetarizmës intelektuale ka qenë sferë e ndjekjeve nga ... me shume

Një vështrim historiko-gjuhësor mbi grykat e Aoosit ku ndodhet Meropi i lashtësisë.

(Marrë nga libri që po përgatitet për botim “Dodona ndodhet në Dëshnicë të Përmetit” ) Nga Kujtim Mateli 2.2-1. Emri Merop është një ... me shume

Mendimi për këngën popullore. Flasin Valbona Peraj, Paro Ziflaj, Bashkim Alibali

Kënga popullore ka bërë historinë e Shqipërisë   Albert ZHOLI    VALBONA PERAJ   Cili është mendimi juaj për ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 next total: 78 | Treguar: 11 - 20
Powered by www.merbraha.com v4.7