Hyrje | Me Teper | Shqiperia

Shqiperia

Ambasadori DEHINDEN : Zvicra vazhdon të ndihmojë Kosovën edhe pas pavarësisë

Ndërsa, zyrtarët nga Berna i kanë deklaruar AIK "Presheva Jonë" se bashkëpunimi më projekte dhe programe për periudhën 2009 – 2012 do ...

Gruaja me e pafat ne bote

Është ripagëzuar si gruaja më e pafat në botë, një angleze 31-vjeçare që vendosi të divorcohej, pak ditë përpara se bashkëshorti ...

12 vjecarja behet nene pa e ditur

Të bëhesh nënë pa e ditur! Kështu ka ndodhur në Holandë ku një 12 vjecare është bërë mama ndërkohë që vazhdon edhe jetën shkollore. ... me shume

Vajza pret femijen e babait! “Jemi te dashuruar”

Pas humbjes së të ëmës, Penny Lawrence vendosi të kërkonte babain e saj që se kishte njohur kurrë. Asnjëherë nuk e kishte menduar se ... me shume

Intervista: Irena Toçi, presidente e Shtëpisë Botuese Toena:

Libri ka një shtresë lexuesish fanatikë që e kërkojnë shoqërinë e tij në çdo situatë Nuk e vuaj faktin që një femër dhe drejton ... me shume

Intervistë ekskluzive: Me zotin Hydajet Hysenin

Intervistë  ekskluzive me zotin Hydajet Hysenin organizator i ngjarjeve të vitit 1981-shit ,intelektual  krijues dhe ish i burgosur politik   Intervistoi Asllan Dibrani ... me shume

Gjaku i viktimave në themelet e pavarësisë

Baki Ymeri (Bukuresht)   Të flasësh për dëshmorët, është sa krenari aq edhe përgjegjësim, thekson Bedri Tahiri në një shkrim të ... me shume

Arbana Osmani: Me pelqen shume te gatuaj per njeriun tim te zemres

Nis para pak mesdite. Nese kam zgjedhur qe ate dite ta kaloj ne shtepi, mengjesin ia rezervoj te lexuarit (me pelqen ta ... me shume

Eurovision: Aurela prezanton "Feel the Pasion"

Aurela Gaçe prezanton videon e këngës përfaqësuese të Shqipërisë në Eurovision, Gjermani 2011 "Feel the Pasion" Në më pak se 24 orë nga premiera në ... me shume

Sokol Demaku: Bisedë me Sanije Selmani mësuese e Gjuhës shqipe në Nässjö të Suedisë

Bisedë me Sanije Selamani mësuese e Gjuhës shqipe në Nässjö të Suedisë   Mësuesi në shkollën suedeze bën punën e pedagogut dhe edukatorit me përgjegjësi ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 next total: 78 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7