Hyrje | Me Teper | Shqiperia

Shqiperia

Baki Ymeri:Osman Caka dhe Shqiponja e Manchesterit

Osman Caka nuk është i panjohur për opinionin shqiptar. Përkundrazi, ai është një nga krenaritë e shqiptarizmit në diasporë, një bashkatdhetar nga ...

Shkrimtari i shquar Skender Hasko ne 75-vjetorin e lindjes

E ndjej veten të nderuar që në këtë mbrëmje jubilare , kur po festojmë 75- vjetorin e shkrimtarit të shquar Skënder Hasko, ...

Xhovani Shyti:Ditët e frikshme 1997

Sa shumë varre u hapën në ato ditë të vitit të mbrapshtë ’97. Sa shumë plumba, predha, mina, granata, bomba dhe eksplozivë shpërthyen, sa ... me shume

Baki Ymeri :Adelina Dokja, një poeteshë e frymëzuar e diasporës shqiptare

Thonë se dikurë njerëzit kishin kryq të drurtë dhe zemër të të artë, ndërsa tani kanë kryq të artë dhe zemër të drurtë. Adelina Dokja ... me shume

Melinda Ademi: Suksesi i saj ne American Idol

Melinda ademi nje vajze e re nga kosova e cila kunkuron ne spektaklin shume te famshem ne amerike qe quhet  American Idol ka kaluar disa ... me shume

Intervista: Neritan Ceka

Ja mendimi im për Enver Hoxhën, Sali Berishën, Edi Ramën dhe Fatos NanonDje në sallën “Aleks Buda” të Akademisë së Shkencave u festua 70-vjetori i ... me shume

Shaban Cakilli:GELSENKIRCHEN TË GJERMANISË U SHËNUA MANIFESTIM PËR DITËN E PAVARËSISË

GELSENKIRCHEN TË GJERMANISË U SHËNUA  MANIFESTIM PËR DITËN E PAVARËSISË Manifestimi i shpalljes të  përvjetorëve të Pavarësisë së Kosovës është bërë traditë,lirisht mund të ... me shume

Baki Sulejmani:Klalaja e Shkupit dhe oboret e sajuara kundrejt nevojës për bashkim !‏

        KALAJA  E SHKUPIT DHE  POLITIKA E OBOREVE TË SAJUARA    KUNDREJT NEVOJËS PËR BASHKIM !!!          Një mesazh hyjnor ... me shume

Lufta e së dielës pasdite midis Ardit Gjebres & Adi Krastes

«E diela shqiptare» dhe «E Diella», janë vënë në konkurrencë të hapur mes tyre për të fituar audiencën e lakmuar të së dielës, në ... me shume

UNIONI KOMBETAR SHQIPTAR

UNIONI KOMBETAR SHQIPTARKESHILLI MBAREKOMBETARKRYESIA – DIASPORE      DEKLARATEe Keshillit Kombetar te Unionit Kombetar Shqiptar ne DiasporeOpinionit mbarshqiptar,Institucioneve atdhetare shqiptare ne Republiken e Shqiperise, Kosove, Maqedoni, Malin e ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 next total: 78 | Treguar: 51 - 60
Powered by www.merbraha.com v4.7