Hyrje | Me Teper | Shqiperia

Shqiperia

Sokol Demaku : Vetvrasjët një fenomen brengosës për kombin.

Duke u nisur nga aspektet jetësore dhe mendimet pozitive të jetës së njeriut sot, në ditët bashkohore ”vetëvrsja” nuk mund të ...

Himni i dyte kombetar

Është njëqind për qind shqip. Teksti dhe muzika kanë autorë shqiptarë, madje të mbështetura fort në tabanin kombëtar. Nuk shfaq asnjë dasi ...

Fisnikeria e shqiptareve

Fisnikëria e shqiptarëveFriday, 14 March 2008 – gazeta SotNga Agim SHEHU Përballë barbarisë së fqinjëve mbi ta, fisnikëria e shqiptarëve rri e ndritshme si dielli ... me shume

Shqipëria në listën e 10 destinacioneve turistike

Gazeta “Metro” që botohet në Montreal të Kanadasë dhe që është gazeta me e lexuar në botë, publikoi listën e 10 destinacioneve turistike që këshillohen ... me shume

Shqipëria e 2007-s në dosjen e CIA-s

Si mund të na njohë ne shqiptarët Shërbimi Sekret më i fuqishëm në botë? Këtu e kemi fjalën për CIA-n. Shumë të dhëna që ne ... me shume

Burn, si digjet skena!

Grupin e tyre, Renisi, Stivi, Endri dhe Ledjani e kanë quajtur “Burn”. Nuk e kanë bërë për t’u dukur trendi, por në shenjë nderimi për ... me shume

Heronjtë e Luarasit

Me rastin e 95-vjetorit të Pavarësisë së Shqipërisë ribotohen tre monografi të Skënder Luarasit kushtuar Kolonel Tomsonit, Ismail Qemalit dhe Isa Boletinit U shkruan gjatë ... me shume

Kur Kreshnikët luftonin...për kullotat

Nga eposi jemi mësuar, që burrat gjigandë të Jutbinës, luftonin me shkëmbinj dhe armiq të panumërt. Në të vërtetë, lufta më e madhe e heroikëve ... me shume

Shqipëria, vendi i 27-të më i gjelbër në botë

Të paktën sipas Qendrës së Jeilit për Ligjet dhe Politikat Mjedisore (Yale Center for Environmental Law and Policy, Shqipëria nuk është ndër vendet më të ... me shume

Gjithcka e re nga fronti i Aureles

Eshte kthyer serish ne Tirane. Kete here me ca projekte te qarta ne mendje. Te cilat mund t’i realizoje vetem ketu. Ndaj dhe i duhet ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 next total: 78 | Treguar: 61 - 70
Powered by www.merbraha.com v4.7