Hyrje | Reportazh

Reportazh

Qendra e Tiranes, vetem per kembesore e bicikleta

Qendra e Tiranes do te jete vetem per kembesore, bicikleta dhe parking, kurse te gjitha zonat e tjera do te kene sherbimin ...

A e shiti Enver Hoxha Kosovën?!

Sa e vërtetë është që raportet miqësore të asokohe, le t’i quajmë bile vëllazërore, mes partive komuniste dhe qeverive të dy vendeve ...

Vera e fundit e humanistit Dhimitër Xhuvani

jë intervistë e lënë përgjysmë dhe një tufë karafila nga vendlindja, Pogradeci sot, kur niset për në Sharrë Pogradeci ka pasur mysafir ... me shume

Topi: Vizat, BE nuk e ka trajtuar njësoj Ballkanin

Kreu i shtetit, Bamir Topi në një intervistë për gazetën sllovene "Dnevnik", flet për anëtarësimin në BE, liberalizimin e vizave, marrëdhëniet me fqinjët, koalicionin qeveritar ... me shume

Ramiz Alia: Shmanga gjakderdhjen në Shqipëri

Pak ditë më vonë në javën e parë të nëntorit të vitit 2009 do të mbushen plot 20 vjet nga rrëzimi i Murit të Berlinit. ... me shume

Senator Noël A. Kinsella u emërua kryetar i Senatit të Kanadasë më 8 shkurt, të vitit 2006 nga kryeministri Stephen Harper.

BIOGRAFIA   Senator Noël A. Kinsella u emërua kryetar i Senatit të Kanadasë më 8 shkurt, të vitit 2006 nga kryeministri Stephen Harper. ... me shume

Marrëveshja për kufijtë ujorë, përse kërkon Greqia detin shqiptar

Stacionet dhe rrjeti i shtrirë në tre kontinente kalon në Otranton shqiptareTerritori që qeveria do t'i kalojë Greqisë, nisur nga viti 2012, do të jetë ... me shume

Zbulohet dorëshkrimi i rrallë i At Gjergj Fishtës

Përballja e parë me këtë dorëshkrim ka qenë një befasi e rrallë. Krejt i zverdhur e me fletët e dëmtuara në caqe, i mbledhur tog ... me shume

Bota e mrekullive

Dy javë më parë, reliket e Shën Therezës së Liseux, një murgeshë franceze karmelitane që ka jetuar shumë kohë më parë, mbërritën në Britaninë e ... me shume

Nje provokim i qellimshem ndaj shqiptarve nje turp per akademiket e historianet maqedonas

ENCIKLOPEDIA E AKADEMISE SE MAQEDONISE   /**Ne  “L’Osservatore Balcanico” (Vezhguesi Ballkanik), gazete javore dygjuheshe italisht-shqip Viti I, Nr. 3   ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 130 | Treguar: 91 - 100
Powered by www.merbraha.com v4.7