Hyrje | Reportazh

Reportazh

Këze (Kozeta) Zylo: Qindra shqiptarë morën pjesë në Paradën Internacionale të përvitshme, në Manhattan

Qindra shqiptarë morën pjesë në Paradën Internacionale të përvitshme, në Manhattan Nga Këze (Kozeta) Zylo Qindra shqiptarë të Diasporës ...

Blendi Fevziu: Unë jam sot në Teheran!

Unë jam sot në Teheran!Nga Blendi Fevziu Telefonat celularë janë  fikur! Sinjali i tyre nuk ekziston më në Teheran. Televizionet e huaja ...

Adnan Abrashi: Ataturku i Turqisë dhe iniciativa për Prizrenin Kryeqytet

ATATURKU I TURQISË DHE INICIATIVA PËR PRIZRENIN KRYEQYTETNga Adnan AbrashiPrijës i shquar ushtarak, reformator shetformues dhe baba i Turqisë moderne, Mustafa Kemal Ataturku, nuk konsiderohet ... me shume

Si i nxiti shteti haklajt kundra Berishes...

Armiqësimi i tyre me Partinë Demokratike dhe Sali Berishën nis në fillim të viteve ‘90, kur dy pjesëtarë të kësaj familjeje, Hamdi Haklaj dhe Halil ... me shume

Mijëra qytetarë në sheshin “Skënderbej, PD çel fushatën në kryeqytet.

Kreu i PD-së z.Sali Berisha përshëndeti sot mitingun e çeljes së fushatës së kryeqytetit duke u shprehur mirënjohjen mijëra qytetarëve të pranishëm në shesh, të ... me shume

DIBRANIN QE E NDEROI MIRDITA

Reportazh) Një mbrëmje e bukur festive dhe argëtuese, organizuar me rastin e 60 vjetorit të ditëlindjes së gazetarit të njohur të RTSH-së: Xhelal Marku, ka ... me shume

Lidhja e shkrimtarëve, artistëve dhe krijuesve shqiptar në Gjermani

Nga: Pal Sokoli Lidhja e shkrimtarëve, artistëve dhe krijuesve shqiptar në Gjermani mbajti Orë letrare në Wuppertal .   Me 28.02.09 Në vazhdën kremtimeve të  vazhdueshme të përvjetorit ... me shume

Një shqiptare në "Mendjet e mëdha të shekullit 21"

Është e re dhe shumë simpa tike. Megjithatë, ajo do të renditet mes emrave më të shquar botërorë, në botimin "Mendjet e Mëdha të Shekullit ... me shume

I vetëm në Facebook

Një ditë verën që shkoi, hyra në Facebook dhe vura re që kisha pothuajse 700 “miq” interneti. Jo keq, mendova me vete, dhe numri i ... me shume

Intervista / Kadare: Diktatori dhe shkrimtari

Nga Eni VasiliMarrë nga Gazeta Shekulli Në panairin e librit doli libri juaj më i ri “Darka e gabuar”. Sipas informacioneve, ky libër ka shënuar një ... me shume

first back 11 12 13 next total: 123 | Treguar: 101 - 110
Powered by www.merbraha.com v4.7