Hyrje | Reportazh

Reportazh

Aktivitete të krijuesëve tanë në botë:

                                                            Reportazh   Rizah Sheqiri pjesëmarrës në aktivitete të shumta letrare   Shkrimtari e poeti ...

Shën Maria, Zonja e Bekuar, apo Maria e Shenjtë

Rafaeli: Zonja me fëmijë 15 gusht – Dita e Shën Marisë. Sipas Wikienciklopedisë, Merjem (aramisht מרים, Maryām greq. Μαριαμ, Mariam, Μαρια, ...

Fluturimi per ne Turqi, reportazh nga Luan Çipi, pjesa trete.

reportazh nga Luan Çipi - PJESA E TRETË NË HOTELIN FANTASTIK “FANTASIA DE LUXE” NË KEMER TË TURQISË Është dita e tetë, ... me shume

Fanatizmi dogmatik i islamizmit të importuar nga shtetet arabo-turke zbeh heroizmin e revolucionit të shqiptarëve për një Prishtine-Kosovë, Evro-Amerikane !

Prishtine-Kosovë,  Evro-Amerikane !   Nga Asllan Dibrani   Mediet e Kosovës   e përcollën  me shumë shqetësim,  protestën dhe prishjen e rendit  ... me shume

Miqesia e pazakonte qe cuditi gjithe boten

Nuk mund të gjesh dy shokë të tjerë si këta të dy. Pasi janë takuar në një rezervat për kafshët, orangutangu Suryia dhe qeni Roskoe ... me shume

Begzad Baliu:SHQIPËRIA, KOSOVA DHE GJUHA SHQIPE NË BOTIMET ENCIKLOPEDIKE

Begzad Baliu:SHQIPËRIA, KOSOVA DHE GJUHA SHQIPE NË BOTIMET ENCIKLOPEDIKE (Pjesë nga një studim më i gjatë)   Hyrje ... me shume

Abuzim hipokrit i organizuar dhe skandaloz në Autostradën e Kosovës Morinë-Merdare

Shkruan Asllan dibrani   Kosova  e vuajtjeve ,Kosova e përçarjeve, Kosova  e  gjakosur  mbas shumë shekujve, Këto tmerre Kosova dhe ai popull i ... me shume

Arti dhe kultura në funksion të identitetit kombëtar

(Remzi Limani, ESE KRITIKE, Prishtinë, 2011) Sulmi ndaj Kadaresë është sulm ndaj gjithë botës shqiptare. Kadareja është shprehja e personalitetit krijues e të ... me shume

Maskarada e shkombëtarizimit

Dr. Përparim Demi Kombin tënd mund ta lëndosh me shumë mënyra, mjafton të pranosh faktin që megjithse ke lindur shqiptar, i përket një ... me shume

Festa e Pashkëve "Ringjallja e Krishtit" u manifestua edhe në Shtutgard të Gjermanisë

Nga festat e shumta të krishterëve, përkatësisht të besimtarëve katolikë, pas Kërshëndellave, që paraqesin lindjen e Jezu Krishtit, festa e Pashkëve është ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 131 | Treguar: 41 - 50
Powered by www.merbraha.com v4.7