Hyrje | Reportazh

Reportazh

Miqesia e pazakonte qe cuditi gjithe boten

Nuk mund të gjesh dy shokë të tjerë si këta të dy. Pasi janë takuar në një rezervat për kafshët, orangutangu Suryia ...

Begzad Baliu:SHQIPËRIA, KOSOVA DHE GJUHA SHQIPE NË BOTIMET ENCIKLOPEDIKE

Begzad Baliu:SHQIPËRIA, KOSOVA DHE GJUHA SHQIPE NË BOTIMET ENCIKLOPEDIKE (Pjesë nga një studim më i gjatë)   ...

Abuzim hipokrit i organizuar dhe skandaloz në Autostradën e Kosovës Morinë-Merdare

Shkruan Asllan dibrani   Kosova  e vuajtjeve ,Kosova e përçarjeve, Kosova  e  gjakosur  mbas shumë shekujve, Këto tmerre Kosova dhe ai popull i ... me shume

Arti dhe kultura në funksion të identitetit kombëtar

(Remzi Limani, ESE KRITIKE, Prishtinë, 2011) Sulmi ndaj Kadaresë është sulm ndaj gjithë botës shqiptare. Kadareja është shprehja e personalitetit krijues e të ... me shume

Maskarada e shkombëtarizimit

Dr. Përparim Demi Kombin tënd mund ta lëndosh me shumë mënyra, mjafton të pranosh faktin që megjithse ke lindur shqiptar, i përket një ... me shume

Festa e Pashkëve "Ringjallja e Krishtit" u manifestua edhe në Shtutgard të Gjermanisë

Nga festat e shumta të krishterëve, përkatësisht të besimtarëve katolikë, pas Kërshëndellave, që paraqesin lindjen e Jezu Krishtit, festa e Pashkëve është ... me shume

Ora letrare shqiptare në Tërgajë të Malit të Tuzit

Më duket se shqiptarët për ta ruajur lirinë, forcën e marrim nga vrrulli patriotik i të parëve tanë. Me Çmimin e Parë në Konkursin Letrar ... me shume

Baki Ymeri:Zgjohu nga gjumi, Kosovë!

Alban Dega thekson se Amerika është shembull i mbrojtjes së demokracisë më dinjitoze në botë. Çka bëjnë institucionet tona për ndëshkimin e fajtorit dhe mbrojtjen ... me shume

Kadare: Ndryshimi i gjuhës shqipe, jo në dorë të diletantëve

Gjeniu i letrave shqipe komenton nga Gjermania për sfidat e shqiptarëveShkrimtari më i madh që kanë nxjerrë trevat shqiptare nuk ka qëndruar indiferent ... me shume

Ed Shalsi, në plazh me skena “hot” dhe “sexy”

Deputetët socialistë nuk duken shumë “hot” dhe “seksi” kur dalin në foltoren e Partisë Socialiste për të folur ballë kamerave. Ama, kur janë ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 137 | Treguar: 51 - 60
Powered by www.merbraha.com v4.7