Hyrje | Reportazh

Reportazh

Kukësi:Qyteti veriperëndimor ku lindin njerëz që nuk i tremben vdekjes, por që kanë shumë optimizëm për jetën.

REPORTAZH   Qyteti veriperëndimor ku lindin njerëz që nuk i tremben vdekjes, por që kanë shumë optimizëm ...

Tri sekretet e Fatimës

Tri sekretet ishin në thelb 3 mesazhe që Shën Maria u drejtoi 3 barinjve të vegjël në 13 maj të vitit ...

Dhjetë statujat më të mëdha në botë

Statujat shërbejnë për të përkujtuar e nderuar koncepte e njerëz. Ngrijnë kulte e rrëfejnë përulësi. Janë me përmasa të ndryshme sipas ... me shume

Agim Qirjaqi, lamtumira e një aktori brehtian

Agim Qirjaqi, një ndër aktorët më të mëdhenj të skenës dhe ekranit shqiptar në rrugën e mundimshme drejt njohjes….Aktori elegant dhe inteligjent, skalitësi i dhjetëra ... me shume

Sekretet qe fshihen pas Henes

Qe nga Antikiteti, njeriu eshte perpjekur te gjeje nje lidhje mes cikleve henore dhe ritmeve natyrale: nga rritja e bimeve, te sjellja e njerezve dhe ... me shume

Pse po pakësohen shqiptarët?!

Drejtori i Institutit të Shëndetit Publik, Alban Ylli ka qenë i qartë pas studimit të parë shëndetësor demografik, që është një arritje e strukturës së ... me shume

Ylli S.Hoxhaj:Kur shkruan si Kont...

    Ylli S.Hoxhaj:Kur shkruan si Kont...                                                         ( Shënime nga leximi i romanit të Koço Kostës “ Nata e Sofie Kondilit “)  ... me shume

Edlira Xhemo: Obskurantizmi egoist verio-epirot versus altruizmit vellazeror shqipetar

OBSKURANTIZMI EGOIST VORIO-EPIROT VERSUS ALTRUIZMIT VELLAZEROR SHQIPETAR   Nga Edlira Xhemo   Skicofrenia kanibale jo-humane e ushtareve dhe aktivisteve vorio-epirote si shenje ... me shume

Misioni sekret i nendeteseve shqiptare ne 1968-en

Një prej udhëtimeve më të bujshme të nëndetëseve shqiptare është ajo në detin Mesdhe, në vitin 1968. Kasem Spahiu është një prej ... me shume

Kastriot Frashëri:Me rastin e 45 vjetorit të vdekjes Fan S. Nolit

In Memorian Përshëndetje Imzot Fan S. Noli !  (Me rastin e 45 vjetorit të vdekjes)    Përshëndetje Imzot! Pothuajse u bënë dy dekada Hirësia Juaj, ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 137 | Treguar: 61 - 70
Powered by www.merbraha.com v4.7