Hyrje | Reportazh

Reportazh

Kastriot Frasheri:Replike mbi ribotimin shqip te Kujtimet e Ismail Qemalit‏

Replikë Përkthimi i parë në gjuhën shqipe i “Ismail Qemal Vlora- Kujtimet” është kryer nga Reshat Agaj në vitin 1968 në ...

Mirela Bogdani: Në lidhje me kandidimin tim në UK

Në lidhje me kandidimin tim në UK Nga Mirela Bogdani Jam nisur prej ditesh t'i kthej pergjigje msg te meposhtem te "Alma ...

Afganistani si Shqiperia ‘40 (nga Michael L. Galaty*)

Ne kundershtim me krahasimet e bera se fundi Afganistani nuk eshte Vietnam. Por eshte shume si Shqiperia. ... me shume

Sokol Demaku : Interviste me Arjana Locen

Gazetare & Poete Arjana Loçe ka lindur më 28 maj të vitit 1986 në qytetin e Kuçovës, në një familje me tradita shkollimi dhe edukimi. ... me shume

Jeton Ameti:Rëndësia historike e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit 1878-1881

Lidhja Shqiptare e Prizrenit ka një vlerë të rëndësishme në historinë e popullit  shqiptar ku e bëri të njohur,autoktoninë e këtij populli lashtë  në arenën ... me shume

50 njerëzit më me influencë

Gazeta “The Times” boton listën e njerëzve më të rëndësishëm të dekadës Nga presidenti amerikan Barack Obama, David Beckham e deri tek Bin LadenMë shumë ... me shume

Hilmi Saraçi: Masakra serbe në qytetin e Vushtrrisë (1998 - 1999)

Masakra serbe në qytetin e Vushtrrisë (1998 - 1999)Nga Prof. Hilmi SaraçiNuk kishte besuar se mami dhe babi i kishin vdekur Lotët e saj ishin përzier  ... me shume

Jeton Ameti:Diplomacia shqiptare përballë Konferencës së Paqes në Paris

Për problemet e shumta që kishin lindur në marrdhëniet ndërkombëtare me mbarimin e Luftës së Parë Botërore,ishte e domësdoshme thirja e një Konference ndërkombëtare prandaj ... me shume

Blendi Fevziu: Cfare solli Levizja Dhjetori '90

Bisedoi: Edison Kurani, Koha JonëInterviste me gazetarin dhe analistin e njohur Blendi Fevziu, drejtues i emisionit "Opinion" ne Tv Klan, dhene per gazeten "Koha Jone", ... me shume

Nënë Tereza u tradhtua nga kolegët

Edhe një herë Gëzim Alpion sociolog në Universitetin e Birmingamit i kthehet çështjes së mungesës së besimit të Nënë Terezës. Ai thotë se ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 123 | Treguar: 71 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7