Hyrje | Reportazh

Reportazh

Afganistani si Shqiperia ‘40 (nga Michael L. Galaty*)

Ne kundershtim me krahasimet e bera se fundi Afganistani nuk eshte Vietnam. Por eshte shume si Shqiperia. ...

Sokol Demaku : Interviste me Arjana Locen

Gazetare & Poete Arjana Loçe ka lindur më 28 maj të vitit 1986 në qytetin e Kuçovës, në një familje me tradita ...

Jeton Ameti:Rëndësia historike e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit 1878-1881

Lidhja Shqiptare e Prizrenit ka një vlerë të rëndësishme në historinë e popullit  shqiptar ku e bëri të njohur,autoktoninë e këtij populli lashtë  në arenën ... me shume

50 njerëzit më me influencë

Gazeta “The Times” boton listën e njerëzve më të rëndësishëm të dekadës Nga presidenti amerikan Barack Obama, David Beckham e deri tek Bin LadenMë shumë ... me shume

Hilmi Saraçi: Masakra serbe në qytetin e Vushtrrisë (1998 - 1999)

Masakra serbe në qytetin e Vushtrrisë (1998 - 1999)Nga Prof. Hilmi SaraçiNuk kishte besuar se mami dhe babi i kishin vdekur Lotët e saj ishin përzier  ... me shume

Jeton Ameti:Diplomacia shqiptare përballë Konferencës së Paqes në Paris

Për problemet e shumta që kishin lindur në marrdhëniet ndërkombëtare me mbarimin e Luftës së Parë Botërore,ishte e domësdoshme thirja e një Konference ndërkombëtare prandaj ... me shume

Blendi Fevziu: Cfare solli Levizja Dhjetori '90

Bisedoi: Edison Kurani, Koha JonëInterviste me gazetarin dhe analistin e njohur Blendi Fevziu, drejtues i emisionit "Opinion" ne Tv Klan, dhene per gazeten "Koha Jone", ... me shume

Nënë Tereza u tradhtua nga kolegët

Edhe një herë Gëzim Alpion sociolog në Universitetin e Birmingamit i kthehet çështjes së mungesës së besimit të Nënë Terezës. Ai thotë se ... me shume

CD-ja frikësuese

Nazim Bllaca, i cili pretendon se ka qenë ish-agjent i SHIK-ut dhe ka kryer vrasje për qëllime politike, është marrë në pyetje nga policia.Rrëfimi i ... me shume

Mirela Bogdani, kandidatja shqiptare e parlamentit britanik

E djathta konservatore mund te jete per politika kunder emigranteve apo te varferve, por kjo nuk e ka penguar emigranten shqiptare Mirela Bogdani qe te ... me shume

back 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 131 | Treguar: 81 - 90
Powered by www.merbraha.com v4.7