Hyrje | Revista + VIP | Dasma madhështore e Ermal Fejzullahut.

Dasma madhështore e Ermal Fejzullahut.

Dasma madhështore e Ermal Fejzullahut.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
Një dasmë si nëpër filma. Ashtu e kanë cilësuar gjithë personazhet VIP të pranishëm në dasmën e këngëtarit kosovar, Ermal Fejzullahu. Fundjavën e kaluar djali i një prej emrave më të njohur të muzikës Kosovare, Sabri Fejzullahu Ermali ka kurorëzuar lidhjen e tij me Arianën, vajzën me të cilën ai ishte lidhur një vit e gjysmë më parë. Kanë qenë dy darka të organizuara në Prishtinë një për të afërmit dhe një tjetër vetëm me miqtë.

ermali

DASMA VIP

ermali

Dasma madhështore e organizuar në hotelin “Grand” në Prishtinë ka pasur jo pak por 400 të ftuar. Të gjithë artistët e Estradës së Kosovës, miq jo vetëm të Ermalit por edhe të babait të tij, Sabriut kanë qenë prezent, që nga Mihrihe Braha me bashkëshortin, Gili, Leonora Jakupi, Leonora Poloska, Blero, Sinan Vllasaliu, Nora Istrefi, Miranda Hashani, Lindita Hakaj, Shkurte Fejza, e shumë personazhe të tjerë. Nga Shqipëria ka qenë miku i ngushtë i këngëtarit, Sinan Hoxha, ndërsa Sabri Fejzullahu kishte ftuar këngëtaren Bleona Qerreti, e cila ka qenë e shoqëruar nga bashkëshorti i saj Gani Bardha. Të gjithë këngëtarët kanë kënduar për nder të mikut të tyre, ndërkohë që në fund të festës edhe dhëndri ka marrë mikrofonin dhe ka përshëndetur miqtë e tij me këngë.

ermali

SINANI MBULON ME LEKË ERMALIN

ermali

Në momentin që është ngritur në valle dhëndri Ermali me nusen Arianën, Sinan Hoxha si të ishte në një dasmë shqiptare ka dorovitur çiftin duke hedhur para. Një veprim ky që befasoi gjithë të pranishmit, pasi kjo traditë kaq e këndshme shqiptare nuk realizohet në Kosovë. E jo vetëm gjesti ka çuditur të ftuarit por edhe fakti se shuma e parave që ai ka hedhur ka qenë jo pak e vogël.


Bluetooth

Komente (24 publikuar)

avatar
2009-06-01 07:32 +0100
o ermal je yll ta them une ana nga shqiperia
0
avatar
2009-06-01 07:35 +0100
bay
0
avatar
arbana 2009-06-27 13:46 +0100
jeni ma te mirt ju dua shum sidomos ermali
shpresoj qe te keni nje jete te lumtur me plot harmoni
e plot dashuri
0
avatar
genta 2009-06-29 06:29 +0100
je shum i mir ermal
po edhe ma i mir s gruja jote 1000000 hise hahah po bej shakkkaa te dy ini shum te bukur shum edhe nusen e i buurishe
1
avatar
rojena 2009-06-29 06:32 +0100
ermal e ki gruen shum te mir te uroj fat dhe lumturi ne jettt
ju du a
2
avatar
valdetja 2009-07-09 02:40 +0100
pershendetje valla ermal shum me pelqe ah veq edhe nusen e mir po ti ma i mir hehehe ja uroj martesen paqit fat dhe lumturi vetem per para se ma i miri je
1
avatar
arben_kumanova 2009-07-14 17:35 +0100
pershendetje nga kumanovaaa ermal je shum nje djal i mire edhe eke nje gruue shumm te bukur un ju deshiroj jet te lumturr tung tungggg
0
avatar
2009-07-18 11:14 +0100
urime
0
avatar
presheva 2009-08-22 07:10 +0100
pershendetje ErMaL jeni shum te buker .Ja uroj martesen e ishalla nji jet me te lumter e kini tung
0
avatar
PrEsHeVaRi 2009-08-22 07:13 +0100
JU duam ErMaL kalofshni sa ma buker ishalla
0
1 2 3 next total: 24 | Treguar: 1 - 10

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

4.50
Powered by www.merbraha.com v4.7