Hyrje | Sport | Sot miqësorja Shqipëri-Mali i Zi, Kuzhe ndërton skemë sulmuese

Sot miqësorja Shqipëri-Mali i Zi, Kuzhe ndërton skemë sulmuese

 Sot miqësorja Shqipëri-Mali i Zi, Kuzhe ndërton skemë sulmuese

Kombetarja e Shqiperise sot ne oren 20:15do te luaje nje ndeshje miqesore kunder  Malit te Zi ne stadiumin e Podgorices.
Trajneri Josip Kuzhe e ka cilësuar si shume te rendesishme kete miqesore ne prag te eliminatoreve te Euro 2012 qe do te nisin ne muajin shtator.
Kombëtarja shqiptare ndodhet para një sfide të vërtetë për shkak të pranisë në ekipin malazez të sulmuesit të Romes, Mirko Vucicnic.
Trajnerii Shqipërisë ka ndërtuar një formacion me dy sulmues që nga minuta e parë e ndeshjes.
Erjon Bogdani dhe Hamdi Salihi do te jenë në vijën sulmuese të kombëtares shqiptare, ndërsa në rreshtin e dytë pas tyre janë katër mesfushoret Duro, Bulku, Lila dhe Skela. Para portierit Isli Hidi do te rreshtohen ne mbrojtje Dallku, Cana, Curri dhe Agolli. Pas Malit te Zi kombëtarja e Shqiperise do te luaje nje tjeter miqesore kunder Andorës me 2 qershor ne Tirane.

(Lajmifundit)

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

5.00
Powered by www.merbraha.com v4.7