Hyrje | Sport | Alex Ferguson terhiqet pas 26 vitesh nga drejtimi i Manchester United

Alex Ferguson terhiqet pas 26 vitesh nga drejtimi i Manchester United

Alex Ferguson terhiqet pas 26 vitesh nga drejtimi i Manchester United

Sir Alex Ferguson e ka konfirmuar pensionimin nga futbolli në fund të sezonit, ashtu siç kishte paralajmëruar orë më parë Manchester Unitedi.


“Kam menduar shumë para se ta merrja këtë vendim dhe mendoj se ka ardhur momenti i duhet për të hequr dorë. Ishte e rëndësishme për mua që ta lë klubin në një moment të mirë. I them faleminderit familjes, pasi dashuria e tyre ishte shumë e rëndësishme. Gruaja ime Cathy ishte figura kyçe gjatë tërë karrierës sime”, deklaroi trajneri skocez.


Duke shikuar tek e ardhmja, ai thotë se do të ishte i lumtur ta mbulojë rolin e drejtorit dhe ambasadorit të klubit nëpër botë.


Ferguson e drejtoi Unitedin për 26 vjet, ndërsa e udhëhoqi sivjet drejt titullit të 20-të në Premierligë.Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7