Hyrje | Sport

Sport

Elvi Sidheri: Friedenreich - braziliani që shënoi më shumë gola se Pele

Friedenreich: braziliani që shënoi më shumë gola se Pele Nga Elvi Sidheri Nga njëra anë Pele, për shumëkënd, përfshirë FIFA-n, sulmuesi më i shquar ...

Gëzim Llojdia: Kur rrëzuam 'Partizanin' e Beogradit

Kur rrëzuam "Partizanin" e Beogradit Nga Gëzim Llojdia  1. Kujtojmë këtu se rreth 25 vjet më parë,”Flamurtari” i Vlorës gjunjëzoi Partizanin e Beogradit duke e ...

Elvi Sidheri: Tre pikë janë më mirë se tre gishta

Tre pikë janë më mirë se tre gishta Nga Elvi Sidheri Kur një lojtar serb (Kolarov a kush ishte, se një grup “viçash” sipas prapashtesës së kudogjendur ... me shume

HISTORIKE! Shqipëria në EURO 2016; fitojmë 0-3 në Armeni

11 Tetori i vitit 2015 do të hyjë në kalendarin e datave historike të Shqipërisë, si dita kur kombëtarja kuqezi kualifikohet në EURO 2016, hera ... me shume

Dështon kalimi i Canës në Katar

Romë, 3 gusht 2015 (MIA) - Kapiteni i kombëtares shqiptare, Lorik Cana ende nuk e di se ku do të luajë në edicionin e ri, 2015-16. Mediumet ... me shume

Elvi Sidheri: Autochthonous!

AUTOCHTHONOUS!   NGA ELVI SIDHERI   Kur shorti i kualifikueseve për europianin francez të vitit 2016, na vuri përballë me Serbinë, të them të drejtën, nuk e pata shumë ... me shume

Algjeria i ngrin gjakun Gjermanisë. Pancerat e mbyllin me fitore

Nuk kane mjaftuar 90' minutat e kohes se rregullt qe gjemania te gjeje fitoren ndaj nje skuadre qe ne pamje te pare dukej nje loje ... me shume

Hidhet shorti i EURO 2016, Shqipëria përballë Portugalisë dhe Serbis

Hidhet shorti për fazën eliminatore të Kampionatit Europian “Francë 2016”. Shqipëria është në grupin I dhe do të përballet me Portugalinë e Kristiano Ronaldos, Armeninë, ... me shume

Skënderbeu fiton Superkupën e Shqipërisë

Skënderbeu fiton Superkupën e Shqipërisë, për herë të parë në histori dhe në tentativën e tretë, ku pas dy humbjeve ne Tiranën, më në fund ... me shume

Alex Ferguson terhiqet pas 26 vitesh nga drejtimi i Manchester United

Sir Alex Ferguson e ka konfirmuar pensionimin nga futbolli në fund të sezonit, ashtu siç kishte paralajmëruar orë më parë Manchester Unitedi. “Kam menduar shumë para ... me shume

M.Junajtid, kampion për të 20-ën herë…

‘Blue Moon, you saw me standin’alone”, u këndua për një vit në Mançester. Dje himni i Sitit ndryshoi dhe mori ngjyrën e tij të zakonshme, ... me shume

Petrit Mateli: Kujtime për skuadrën e futbollit të Ballabanit

Futbolli është i bukur se të ushqen dashurinë për njëri-tjetrin. Kujtime për skuadrën e futbollit të Ballabanit. Nga Petrit Mateli Para viteve 1990 zona e Ballabanit ka ... me shume

Gjekë Gjonaj: Rrezart Cungu, tenisti më i mirë shqiptar në Mal të Zi

Rrezart Cungu,  tenisti më i mirë shqiptar në Mal të Zi Nga Gjekë Gjonaj   Tenisi  për  shqiptarët në Mal të  Zi  është ndër sportet më pak ... me shume

Del Piero 178 gola, sa miti Boniperti!

Nga Sporti Shqiptar   Kapiteni bardhezi arrin rekordin e legjendës juventine: Ai është i lumtur nëse e parakaloj unë Goli i 4-t i ... me shume

50 golashënuesit legjendë të historisë së futbollit botëror

Në listë janë përfshirë të gjithë më të mëdhenjtë. Ata që shënimin e golit e kanë dhunti, që janë shndërruar në ... me shume

Ndalet Shqipëria, humb 2:0

Shqipëria e sotme nuk i ka ngjarë aspak asaj të përballjes me Bosnjen. Përfaqësuesja jonë ka humbur me rezultatin 2:0 ne transfertën me ... me shume

Gallatasaraj jo zgjedhja e duhur për Canën

Gallatasaraj jo zgjedhja e duhur për CanënLorik Cana po kalon një periudhë krize në Turqi. Mesfushori i Gallatasarajit, i transferuar për 5.5 milionë ... me shume

Kuqezinjtë barazojnë në Rumani

UPDATE- Shqipëria i ka nisur me barazim eleminatoret e Euro 2012, me një lojë jo shumë bindëse. Pjesa e parë është mbyllur me rrjeta ... me shume

Tirona, Starova dhe morali i futbollit

Sezoni futbollistik është mbyllur në mënyrën më të shëmtuar të mundshme, ku aktorët kryesorë janë kthyer në disa marioneta, të komanduara në mënyrë të ç’rregullt ... me shume

Shpërthejnë yjet e Maradonës, “gjelat” e Francës si “pula të lagura”…!

Superfitore e Meksikës, Franca në buzë të “greminës”GRUPI AFRANCA – MEKSIKA 0-2Shënues: Hernandez 63’, Blanco 79’ (pen)Franca (4-2-3-1): Lloris; Sagna, Gallas, Abidal, Evra, Diaby, ... me shume

1 2 3 4 5 next total: 84 | Treguar: 1 - 20
Powered by www.merbraha.com v4.7