Hyrje | Sport

Sport

Starton "Afrika 2010"

Nje komb,10 stadiume,32 kombetare,32 dite,64 ndeshje,570 mije spektatote, mbi 3 miliard telespektatore dhe rreth 1 miliard euro te shpenzuara jane ...

Sot miqësorja Shqipëri-Mali i Zi, Kuzhe ndërton skemë sulmuese

Kombetarja e Shqiperise sot ne oren 20:15do te luaje nje ndeshje miqesore kunder  Malit te Zi ne stadiumin e Podgorices. ...

Lionel Messi më i miri në botë

Lionel Messi, i cili ditë më parë ishte zgjedhur lojtari më i mirë në botë nga revista prestigjioze “France Football” dhe më pastaj edhe nga ... me shume

Hidhet shorti i Kampionatit Botëror Afrike 2010 që zhvillohet në muajin qershor.

Hidhet shorti i Kampionatit Botëror Afrike 2010 që zhvillohet në muajin qershor. Grupi A Afrike e Jugut Meksike Uruguaj France ... me shume

10 yjet e futbollit Boterore qe nuk luajten kurre nje boteror

Uejn Runi, tashmë është në botëror. Sidoqoftë, atje mund të mos jenë fare mirë disa “yje”, duke filluar nga Henri dhe Ronaldo, të cilët rrezikojnë ... me shume

Kuqezinjtë mposhten në tokën e ftohtë nordike me katër gola

Mbyllje me katër gola në stadiumin "Rasunda" të Solnës, në një ndeshje, ku pati dy panorama të saj, por që në fund regjistroi edhe rezultatin ... me shume

"UFA Sport" blen Superligën, Dinamo e Tirana jashtë

Eshtë bërë zyrtare më në fund marrëveshja mes kompanisë gjermane të së drejtave televizive, "UFA Sport" dhe FSHF-së, si përfaqësuese e klubeve shqiptare ... me shume

Danezët frenohen në 'Qemal Stafa", goli shqiptar komplikon Grupin 1

"Një pikë do të ishte Fair"! Kështu kishte parashikuar dhe deklaruar presidenti Duka për ndeshjen e djeshme. Dhe kështu ndodhi. Salihi dhe Bogdani ... me shume

Notari 11-vjeçar nga Tirana që i shkruante Celine Dion

Ai është mësuar të dalë gjithmonë i pari. Nuk është ndalur tek një çmim i vetëm. Këtë herë ka marrë më shumë se kaq. ... me shume

Kampionati në akset Peqin-Vlorë-Shkodër

Kthehen ndeshjet e Kampionatit Kombëtar. Vëmendja në tri sfida. Shkumbini-Besa, testi i qetësisë pas faljes së dënimit VLORË ... me shume

"Sandërlendi, vetëm fillimi im në Angli"

Lorik Cana rrëfehet për aventurën e tij të re në faqet e gazetës angleze, "The Telegraph" Mesfushori i Sandërlendit, ... me shume

Lorik Cana, Blerja më e mirë në Premierligë

Rrreth kuqeziut ka folur edhe Filip Auker, analist i “Franc Footboll” Analistët gjermanë e cilësojnë si manovrën më të goditur Lorik Cana ... me shume

Perfundoj turni ndërkombëtarë I futbollit për të rinjë ”GOTHIA CUP” Gotërborg të Suedisë

Nga:Sokol Demaku  Në Göteborg të Suedisë përfundoj Turniri ndëkombëtar i futbollit për të rinjë ”Gothia Cup” në të cilin morën ... me shume

Sul Demollari - Kapiteni i futbollit shqiptar

Nga Agron SEJAMINI Nuk gjen një futbollist tjetër në historinë e futbollit shqiptar, që të ketë qenë kapiten skuadre në përfaqësueset e ... me shume

Hamburgu, 6 milionë euro per Lorik Canën

Ishte folur shume ditet e fundit, por tashme lajmi eshte bere zyrtar. Skuadra gjermane e Hamburgut i ka bere nje oferte Olimpikut te Marsejes ... me shume

"Peshëngritja shqiptare, histori suksesi"

Vetëm pak orë përpara pjesëmarrjes në Kampionatin Botëror të Peshëngritjes për të rinj, që do të zhvillohet në Bukuresht, sporti që ka sjellë rezultatet më ... me shume

Dashuritë e doktor Rosit

Mbreti i MotoGp, Valentino Rosi, rrëfen pasionet për femrat dhe shumë sekrete mbi jetën personale. "ëndrra ime"? Aktorja Megan FoxValentino ecën në bokse duke parë ... me shume

Portugalia e "vjedh" fitoren në Tiranë

Meritonim më shumë se një humbje 1-2 në shtesë, por fituam një Kombëtare premtuese Luajtëm si të barabartë, zbehëm yjet e futbollit evropian, por në ... me shume

Kuzhe: Shqipëria ime i ka shanset ta mundë Portugalinë

Cana: Krenarë që jemi shqiptarë. Me kokën lart, pavarësisht rezultatit Koha e përgatitjes së ndeshjes në letër përfundoi. Sot në mbrëmje do të zbresin në ... me shume

back 1 2 3 4 5 next total: 84 | Treguar: 21 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7