Hyrje | Sport

Sport

Tripletë historike, Barça mbretëresha e re e Europës.

Eto’o dhe Mesi i dhuruan Barcelonës triumfin e tretë në Ligën e Kamponeve. “Djaloshi” Pep Guardiola i jep leksion “gjyshit” Ferguson e ...

Kombetarja, miqesore ne 10 qershor me Gjeorgjine

Shqiperia do te luaje nje ndeshje miqesore ne 10 qershor ne Tirane ndaj Gjeorgjise. Kjo eshte ndeshja qe ka arritur te siguroje ...

FIFA shtyn ndëshkimin për Shqipërinë

FIFA shtyn edhe për dy javë ndëshkimin thuajse të sigurt të Shqipërisë.Në këtë përfundim është arritur dje, pasi Komisioni i Disiplinës së FIFA-s ka bërë ... me shume

Romela Begaj, kampione e Evropes

Peshengritjesja nderon Shqiperine!Nje paraqitje fantastike, ajo qe ka bere peshengritesja shqiptare, Romela Begaj, e cila arriti te merrte medaljen e arit ne Kampionatin Evropian te ... me shume

Vllaznia 90 vjec, Shkodra ne feste

Nga Aranit Muraci Ekipi me i vjeter ne Shqiperi, Vllaznia, do te festoje sot 90- vjetorin e krijimit, si i pari klub futbolli ne vend. ... me shume

Ambasadorët e futbollit, ja si e ka pushtuar botën

Nga Dash Frashëri Kapiteni i Olimpikut të Marsejës, Lorik Cana, në fund të dhjetorit të vitit 2008 u dekorua nga Presidenti i Republikës, Bamir Topi, ... me shume

Vit i sukseshëm për Kombëtaren Kuqezi

Shqipëria arrin dy barazime historike me Suedinë dhe PortugalinëShqipëria frenon Suedinë dhe Ibrahimoviç në “Qemal Stafa”Ndeshja e vlefshme për Grupin I eliminator të “Botërorit 2010” ... me shume

Romela Begaj shpallet sportistja e vitit 2008 nga gazeta "Sporti Shqiptar"

Romela Begaj ka fituar cmimin si sportistja e vitit 2008. Peshengritjesja, e cila ishte sportistja shqiptare qe arriti dhe rezultatin me te larte ne Pekin ... me shume

Kreshnik Qato kampion bote ne versionin WBF!!!

Fitore historike e boksierit shqiptar Kreshnik Qato, i cili eshte shpallur kampion bote per versionin WBF te peshave te mesme.  Boksieri me origjine nga Durresi ... me shume

Sporti dhe veturat, pasion i aktorëve dhe këngëtarëve tanë

..........................Si çdo person tjetër, edhe aktorët dhe këngëtarët kanë pasionet e tyre dhe krahas punëve profesionale, të cilat i bëjnë me shumë dëshirë dhe pasion, ... me shume

C.Ronaldo "Topi i Artë 2008"

Nga Ergi Lubani Mesfushori portugez i Mançesterit shpallet futbollisti më i mirë i vitit nga prestigjozja "France Football" Kristiano Ronaldo ka pohuar se dita e ... me shume

Zele Ismail, talenti shqiptar që vlen 100 milionë sterlina

Ai është djali 15-vjeçar i një familjeje shqiptare nga Maqedonia, që përpara pesë viteve ka emigruar në Angli. Tashmë, specialistët në Mbretërinë e Bashkuar besojnë ... me shume

Krasniqi braktis boksin.

Boksieri kosovar Luan Krasniqi eshte terhequr nga boksi profesionist pas humbjes se djeshme me ukrainasin Aleksander Dimitrenko. Agjencia e lajmeve “Mia” ka bere te ditur ... me shume

Fitore për të synuar titullin Kampion Bote

Boksieri shqiptar, Luan Krasniqi, do të ndeshet në Dyseldorf me rusin Aleksandër Dimitrenko, në sfidën që shihet si shansi i tij i fundit për titullin ... me shume

Albert Karriqi: Infrastruktura sportive shqiptare është në pikë të hallit

Infrastruktura sportive shqiptare është në pikë të hallit Nga prof.dr. Albert Karriqi - Sporti ShqiptarSituata e sportit në vendin tonë është e tillë, që po ... me shume

Luis përgëzon edhe rivalin e tij, i cili besoi deri në fund

Hamilton, pas vuajtjeve vjen mrekullia e parë Përgatiti: Pergatiti:JETON STAMOLLA Luis Hamilton pranon se ka vuajtur momente të forta nervozizmi në xhirot e fundit të ... me shume

10 heronjte e Brages ndalen Ronaldo&Co

Rezultati i kesaj ndeshjeje ka bere nje jehone jo vetem ne shtypin shqiptar, por edhe ne ate luzitan qe i kane bere komentet e tyre ... me shume

Berisha, tersi i Milanit. Yjet munden në Tiranë

Milani luan Tiranën, ndërsa Tirana luan Milanin. Ky Milani i madh e me yjet që nuk u mungonin, "ra" në Tiranë. Është ky konkluzioni pas ... me shume

Shqiptarët mbi çatinë e Europës

Shkruan Aleksander Bojaxhi* Mont Blanc nuk është vetëm mali më i lartë i Alpeve, ai është gjithashtu një masiv me mijëra faqe që zgjatet për ... me shume

Pele, më parë ishte llustraxhi

Loja mitike e Peles është bërë në ditët e sotme simboli i skuadrës kombëtare braziliane dhe i futbollit botërorHeronjtë ecin vetëm, bëhen mite kur prekin ... me shume

back 1 2 3 4 5 next total: 84 | Treguar: 41 - 60
Powered by www.merbraha.com v4.7