Hyrje | Sport

Sport

Giovanni Armillotta: Futbolli dhe tanket e verës së Pragës 1968

Futbolli dhe tanket e verës së Pragës 1968Nga Giovanni Armillotta, “Affari Esteri”Në verën 1968 futbolli duhej të përballonte një krizë tingëlluese ndërevropiane, ...

Erkand Qerimaj: Te pakten ne 8-she

Erkand Qerimaj është njëra nga shpresat më të mëdha të sportit shqiptar në Lojërat Olimpike që fillojnë më 8 gusht. Peshëngritësi, që ...

Ish-kampionet dalin pa pike nga Evropiani. Sot Gjermani-Portugali

Greqia ka perfunduar pas asnje pike Euro 2008. Kampionet e Evropes jane mundur 1-2 nga Spanja e cila nuk ka falur as ne kete ndeshje ... me shume

Valon Berhami - E dashura në listën e femrave më seksi të futbollistëve

Kampionati E v r o p i a n 2008 startoi dhe bashkë me ethet e lojës në fushën e gjelbër, duket se nga tribuna ... me shume

Miqesoret e kombetares, si jane ndare 66 ndeshje ne 62 vjet histori

Trajnerët e kombëtares shqiptare nuk mund të ankohen të paktën për ndeshjet miqësore që kanë pasur në dispozicion. Rreth një e treta e 227 takime ... me shume

Ndeshjet e Euro 2008

Te Shtunen 7 Qershor 2008 1 Grp A Svicra 18:00 Republika Ceke      Basel - St. Jakob-Park 2 Grp A Portugalia 20:45 Turqia     Geneva - Stade ... me shume

Sa kushtojnë 16 skuadrat e “Euro 2008”-s

Shkruar nga Leonard Karaj Spanja fiton “EURO 2008”-n të paktën për sa i përket peshës së lojtarëve të saj në merkaton botërore. 23-shja e grumbulluar nga ... me shume

Lista zyrtare, 368 futbollistet qe do marrin pjese ne kampionatin evropian

Shkruar nga Leonard Karaj    Tashmë është zyrtare. 16 trajnerët e 16 skuadrave pjesëmarrëse në Kampionatin Evropian austro-zviceran të 2008-ës kanë bërë publike listat me 23 ... me shume

Redi Jupi: Martesa ime me Vivian

Nga Neritana Kraja dhe Elert Yzeiri Ndarja nga futbolli dhe nisja e një jete të re për futbollistin Redi Jupi. Detaje të dasmës së futbollistit ... me shume

Një gjyqtar i "Calciopoli" vendos titullin në Shqipëri

Paolo Taliavento do të drejtojë sot supersfidën Dinamo-Partizani. Duket absurde, por ndeshja vendimtare për titullin kampion në Kategorinë Superiore mes Dinamos dhe Partizanit do të ... me shume

Kosova zhvillon ndeshje zyrtare në hendboll me Turqinë

Më 6 prill 2008 Pallati i Sportit dhe Rinisë por edhe kryeqyteti i Kosovës Prishtina do të jenë nikoqirë të ndeshjes së madhe miqësore ndërkombëtare ... me shume

Atmosferë e nderë në Pekin në prag të mbërritjes së pishtarit olimpik

Të hënën pishtari olimpik mbërrin në Pekin dhe deri në fillim të lojrave olimpike në gusht pishtari do të ketë përfunduar udhëtimin nëpër disa kontinente. ... me shume

50 trajnerët më të mirë në botën e futbollit

Rinus Mishels është trajneri Nr.1 në botën e futbollit. E përditshmja angleze Times ka publikuar klasifikimin e 50 teknikëve më të mirë të të gjitha ... me shume

Vllaznia, Skuadra e Vitit 2007

Bledar KUKA - Korrieri Behet fjale per futbollin dhe ky eshte perfundimi statistikor I vitit qe sapo u mbyll. Per here te pare, qe nga ... me shume

Besnik Dizdari: Futbolli nuk është i Federatës Shqiptare të Futbollit, por i Shqipërisë

Futbolli nuk është i Federatës Shqiptare të Futbollit, por i ShqipërisëNga Besnik DizdariAsnjëherë në historinë e Shqipërisë apo dhe të veprimtarive zyrtare të futbollit në ... me shume

Bota sipas Redi Jupit

Një futbollist që rrëfehen jetën e tij jashtë fushës së blertë. I kthyer në një personazh mediatik dhe imazh reklamash, Redi Jupi sapo ka marrë ... me shume

Vasil Ruci: Futbollisti i fukarenjeve që mundi ekipin e miliarderëve

Gjithë ato ëndërra u pikëzuan në një ditë. Më mori një shok tek "Shtëpia e Pionerit" dhe më dorëzoi tek Shkënder Ibrahimi. Provoje, më tha, ... me shume

Vizitoni Federaten e Futbollit te Kosoves

Per rezultate, informacione dhe gjithcka tjeter mbi futbollin e Kosoves, klikoni Ketu  ... me shume

Lista e “zeze” e Bariçit me “VIP”-at e Kombetares

Dash FrasheriINTERVISTE EKSKLUZIVE - Eshte i çliruar. Ra parimisht dakord per te firmosur kontraten e dyte me Federaten Shqiptare te Futbollit (edhe pse shume te ... me shume

Kampionati Shqiptar - 2005-06

Kategoria Superiore-Premier League(Level 1)(start: August 27th, 2005; finished: May 13th, 2006)No. ClubP W D L A P Pts 1ELBASANI36211055022732Sportklub Tiranë36171185433623Dinamo Tiranë 36171095335614Partizani Tiranë 36186125135605Besa Kavajë36137164942466Vllaznia ... me shume

back 1 2 3 4 5 next total: 84 | Treguar: 61 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7