Hyrje | Teknologjia | Windows 7 Sot Zyrtarisht Released

Windows 7 Sot Zyrtarisht Released

Windows 7 Sot Zyrtarisht Released

Ishte një ditë e rëndësishëme: midis të gjitha lajmet rreth prishjes se Microsoft nënshkrimi i një marrëveshje me Facebook dhe Twitter per te vene kerkimin ne faqen e tyre, Google bën të njëjtën gje me Twitter dhe më pas shpalljen e kërkimit sociale, lehtë mund të harrojmë se sot është dita që Vista zëvendësohet me diçka më të mirë : Windows 7.

Siç kemi shkruajtur më parë, interesi për OS te ri nga Microsoft ka qenë i madh, duke e bërë Windows 7 gjene me te madhe në historinë e Amazon në Mbretërinë e Bashkuar dhe një temë të vazhdueshme trending në Twitter. Reagime nga përdoruesit dhe shqyrtimit kanë qenë kryesisht pozitive, por pas te gjithave pse-duhet-nderroje WinXP ose Vista, fakti që njerëzit nuk mund të presin me që të marrin në duart e tyre Windows 7 është nuk eshte surprizë.

Dhe, për pjesën më të madhe, është e vërtetë. Karakteristikat e sigurisë, siç janë UAC jane rregulluar ne Windows 7 (ju tani mund rregulloni nivelin shume lehte), sistemin ndihet i shpejtë dhe më i përgjegjshme (edhe pse me të vërtetë nuk është shumë i shpejtë kur ta  masësh atë (për shembull,  koha e hapjes në të dy sistemeve është mjaft e njëjtë në kompjuterin tim), por edhe secondat bejne differencen, dhe ka rëndësi, te gjitha problemet e meparshme jane rregulluar. Me pak fjalë, është paketë me mirë se Vista dhe patjetër e mjaftueshme për të ndryshuar windosin 8 vjeqar Windows XP.

Nëse jeni të interesuar ndryshuar windows, çmimi është 319 $ për Windows 7 Ultimate, dhe 299 $ për versionin profesional ($ 219 dhe $ 199 për upgrade,).dhe një upgrade nga Vista ose XP ju do të kushtojë 119 $.

 

Nga Meriman Braha                                                                                        @www.merbraha.com

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7