Hyrje | Teknologjia | iPhone 5 me kamere 8MP dhe video High Definition

iPhone 5 me kamere 8MP dhe video High Definition

Deri tani, ne kemi pasur rastin të dëgjojmë shumë thashetheme lidhur me modelin e ri të iPhone 5.

Së fundmi është thënë se modeli më i ri i telefonit të Apple do të posedojë kamerën me 8 mega-piksel.
Për më tepër, thuhet se kamera e re e iPhone do të prodhohet nga kompania Sony.

Lajmin për kamerën e re të iPhone 5 e ka dhënë përfaqësuesi i kompanisë Sony, Howard Stringer, i cili ishte intervistuar nga Wall Street Journal.

Nëse ndodh që Sony ta furnizojë kompaninë Apple me kamerat e reja për iPhone 5, atëherë kjo do të nënkuptojë se ky telefon do të posedojë kamerën me 8 mega-piksel e cila mund të incizojë HD video në 1080p.

Për iPhone 5 është thënë se do të jetë i gatshëm në vjeshtën e këtij viti, kur pritet të lansohet edhe iOS 5.0.

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7