Hyrje | Teknologjia | Kompiuteri i gjenerates se re Radius EX-B

Kompiuteri i gjenerates se re Radius EX-B

Kompiuteri i gjenerates se re Radius EX-B
Laptopët janë shumë praktikë, por shpesh herë ato nuk ju mbarojnë punë. Kjo, për shkak se ato nuk e kanë kapacitetin e plotë dhe programet që ju nevojiten për punë të mirëfilltë profesionale. Për këtë inxhinjerët janë munduar të krijojnë një kompiuter personal portativ.

Bëhet fjalë për nje kompiutet të gjeneratës së re, i quajtur Radius EX-B, i cili ka një ekran 17-inch me rezolucion të lartë 1972 x 1200, një procesor Quad-Core Intel i7 ose Xeon, 32 GB DDR3, kartë grafike opsionale NVIDIA ose AMD, një memorje të integruar të lëvizshme e cila në total mund të mbajë deri në 6 TB.

Pjesë e këtij kompiuteri portativ Radius EX-B është edhe një bateri e cila mban deri në dy orë punë, në rast të mungesës së elektricitetit.

Ky kompiuter do të dalë në treg brenda këtij muaji, atëherë kur do të bëhet publike edhe kostoja e tij.

Burimi:
Telegrafi

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7