Hyrje | Teknologjia

Teknologjia

Hendo, skateboardi fluturues

Një kompani teknologjie në Kaliforni po shndërron fantazinë në realitet. Hendo Hover ka krijuar një skateboard real, të ngjashëm me atë të filmit ...

BE, në 2014 nuk do të ketë më roaming

Sa here keni pyetur veten perse duhet te paguani thirrjet qe merrni kur jeni jashte vendit tuaj? Bashkimi Evropian ka ndermarre nje ...

Antivirus Falas – Programet me te Mire te Antiviruseve

Programi Antivirus siguron nje mbrojtje esenciale te kompjuterit tuaj nga nje mori virusesh si: trojan, worm, spyware, adware, dialer, keylogger dhe rootkit. Me pare Programet ... me shume

Fotot mahnitëse të bebes së syrit

Kur mendoni për syrin, ndoshta mendoni për një formë sferike të butë si ajo e mermerit. Por në këto fotografi duket më pak si pjesë e ... me shume

E aedhmja elektrike e BMW-së e zbuluar

BMW nxorri se fundi dy makina të reja elektrike në Frankfurt javën e kaluar. Makina e qytetit I3 dhe super I8 janë makinat e ... me shume

Kompiuteri i gjenerates se re Radius EX-B

Laptopët janë shumë praktikë, por shpesh herë ato nuk ju mbarojnë punë. Kjo, për shkak se ato nuk e kanë kapacitetin e plotë dhe programet ... me shume

Apple padit Samsung: Mos na kopjoni

Apple sërish ka hasur në probleme me rivalët e saj. Ajo përsëri ka paditur kompaninë Samsung, ndërsa padia kësaj radhe është bërë në Korenë e ... me shume

Kur “FaceBook” te zgjon nga gjumi

Lamtumirë mëngjesit familjar. Sot, në Amerikë, prindërit dhe fëmijët zgjohen me një refleks të ri. Sapo hapin sytë, ndezin celularin për SMS-të e ... me shume

iPhone 5 me kamere 8MP dhe video High Definition

Deri tani, ne kemi pasur rastin të dëgjojmë shumë thashetheme lidhur me modelin e ri të iPhone 5. Së fundmi është thënë se modeli më ... me shume

NASA: Hëna po rrudhet si një mollë e vjetër

Hëna po rrudhet si një mollë e vjetër, tregojnë disa imazhe të NASA-s, që e shpjegon këtë tkurrje me ftohjen e brendshme të ... me shume

Kinë, vjen autobusi që kalon mbi makinat

Cudia e fundit për të zgjidhur problemin e mbipopullimit të rrugëve nga automjetet e shumta vjen nga Kina e largët. Sipas ueb sajtit teknologjik “Engadget”, së ... me shume

Abu Dhabi, kulla e pjerrët hyn në Gines

Nju Delhi – India konfirmon prodhimin e kompjuterit laptop më të lirë në botë, me vlerë vetëm 35 dollarë. Lajmi bëhet i ditur nga radioja ... me shume

Nuk ka me iPhone te koduar

Autoritetet amerikane të kontrollit të tregut dhe konkurrencës e kanë aprovuar ligjin për zhbllokimin e telefonave mobil.Me këtë vendim, prodhuesi i iPhone, kompania Apple e ... me shume

Planeti 300 herë më i madh se toka “gëlltitet” nga ylli i tij

Teleskopi hapësinor “Hubble” ka fotografuar në galaksinë tonë një planetë, e cila “gëlltitet” nga ylli rreth së cilit rrotullohet. Planeti “VvASP-12b”, që u zbulua në ... me shume

Themeluesit e Microsoft shprehin ngushëllime për ‘babanë e PC’

“Babai i kompjuterit personal”, i cili i dha shtysë karrierës së themeluesve të Microsoft Bill Gates dhe Paul Allen, vdiq në moshën 68 ... me shume

"Sherr" për lirinë e internetit

Marrëdhëniet mes Pekinit dhe Uashingtonit janë tensinuar pas kërcënimit të kompanisë së internetit 'Goggle' se do të largohet nga Kina. Ministria e jashtme kineze paralajmëroi ... me shume

10 piratët kompjuterikë më të famshëm

Po ju paraqesim dhjetë piratët kompjuterikë më të famshëm: 1. Kevin Mitnick Me shumë mundësi pirati më i famshëm i brezit të tij, Mitnick është ... me shume

Google publikon projektin e sistemit operativ me burim të hapur Chromium OS [+Video]

Në korrik ju kemi njoftuar se Google po punon me një sistem operativ Google Chrome OS, një sistem operativ me burim të hapur për njerëzit ... me shume

Windows 7 Sot Zyrtarisht Released

Ishte një ditë e rëndësishëme: midis të gjitha lajmet rreth prishjes se Microsoft nënshkrimi i një marrëveshje me Facebook dhe Twitter per te vene kerkimin ... me shume

Avioni i parë me energji diellore, ose aventura më e madhe e shekullit të XXI

Për të fluturuar, avionët shpenzojnë shumë karburant. Kohët e fundit dy zviceranë prezantuan në Cyrih prototipin e një avioni që fluturon me energji diellore. Për ... me shume

1 2 3 4 5 next total: 95 | Treguar: 1 - 20
Powered by www.merbraha.com v4.7