Hyrje | Teknologjia

Teknologjia

Eksplorimi I Internetit

Informacioni në këtë temë eshte Ndihmë për Windows Internet Explorer 7 dhe Windows Internet Explorer 8.  Interneti është një rrjet që lidh miliona ...

Si punojne routers, switches dhe pika baze e lidhjes?

 Hubs, switches, routers, dhe pikat e hyrjes janë përdorur të gjitha për të lidhur kompjuterët së bashku në një rrjet, por secili ...

Zbulohen sekretet e jashtëtokësorëve

Përse SHBA, Anglia dhe Franca hapën dosjet sekrete për UFO-tZëvendës-komandanti i një baze të forcave ajrore të SHBA-së në Angli ishte i hutuar për atë ... me shume

Revolucioni i Gjelbër,ne 2010 gati makinat me energji të pastër.

E ashtuquajtura makinë me energji të pastër pritet të dalë në tregun masiv në SHBA në vitin 2010 dhe do të jenë Chevrolet Tahoe, ... me shume

Paraqitet softueri i ri iPhone OS 3.0

Këtë javë Apple lëshoi në treg azhurnimin e saj softuerik për iPhone. iPhone OS 3.0, që është një azhurnim i shumëpritur që ... me shume

Samsung, në treg celulari që ushqehet me energji diellore .

Nëse jeni tip që preferoni të rrini në ambient, s’keni pse shqetësoheni më për shkarkimin e baterisë së celularit. Samsung ka bërë publik të mërkurën ... me shume

Bing vs Google

 Gjiganti Microsoft-i ka njoftuar se nga 1 qershori do te ofroje permes Bing live Search nje kerkim me efikas te rezultateve nga perdoruesit. Keshtu, Bing ... me shume

Bledi, 17-vjeçari dibran shpik tastierën që prodhon energji

Nëse shpikjet më të mëdha të njerëzimit kanë ardhur "nga halli", e tillë është edhe kjo që do t'ju tregojmë sot. Bledar Kazia është vetëm ... me shume

India do të prodhojë laptop prej 20 dollarësh

...........India së shpejti do të fillojë të prodhojë laptope me çmim simbolik prej 20 dollarë. Ky projekt seriozisht e vë në rrezik prodhimin e laptopit ... me shume

Si të pastroni kompjuterin dhe ta beni atë të punojë më shpejtë.

Bëni Windows XP të punojë më shpejtë! " "My Windows fillon hapjen por hapet shume ngadale një kohë shume të gjatë, ... me shume

Nesër versioni i parë zyrtar i Windows 7

Nëse jeni aq të guximshëm sa që dëshironi të luani me versionin e ri të sistemit operativ të Microsoftit, keni parasysh se këtë mund ta ... me shume

Si te rregulloni compjuterin tuaj me System Restore to earlier time. (kthe komjuterin tuaj siq punonte me pare)

Qfare eshte System Restore?System Restore ndimon Ju per te kthyer systemin e kompjuterit tuaj dhe files ne nje date te meparshme.Dmth eshte nje menyre per ... me shume

118 ditë pa zemër, eksperienca e 14 vjeçares nga Carolina e Jugut

Kjo vajzë (që shikoni në foto) ka jetuar për rreth tre muaj falë një makine që pomponte zemrën e saj. Është rasti i parë në ... me shume

Si te beni para me Google AdSence.

A perdorni Google Adsense per faqen tuaj te internetit? Nese ju nuk perdorni Atehere ju kshilloj sjellshmerishte qe te perdorni Google Adsense. Procesi nuk eshte ... me shume

Google prezanton celularin “gPhone”

Sistemi më i madh i kërkimit në botë, Google, ka prezantuar në Nju Jork telefonin e tij celular “gPhone”. Bëhet fjalë për telefonin i cili ... me shume

E-mail Adresa

Është mënyra më e mirë për të komunikuar me miqtë, më e lehta për të zgjidhur punë dhe më interesantja për t‘u argëtuar. Në epokën ... me shume

Si te gjeni ip adresen e faqes tuaj ne internet duke perdorur programin ping.

Si te gjeni ip adresen e faqes tuaj ne internet duke perdorur programin ping. Ping eshte nje program basic ne internet i cili te lejon te ... me shume

Studimi: Truri i femrave, i ndryshem nga ai i meshkujve

ratë dhe burrat kanë sjellje dhe kënd vështrime të ndryshme për jetën dhe arsyeja për këtë është se organi i trurit ka një ndërtim fizik ... me shume

"Google" zhytet ne det

Pas tokës dhe qiellit, gjigandi amerikan po projekton që të bëjë hartën e asaj çka ndodhet në fund të deteve e oqeaneve . E para ... me shume

Satelitët artificialë që rrethojnë tokën dhe lehtësojnë jetën tonë

Nëpërmjet satelitëve sot mund të parashikohet moti, mund të flasim në celular, futemi në internet, shikojmë zonat me minerale, shikojmë ku ka ujë nën tokë ... me shume

back 1 2 3 4 5 next total: 95 | Treguar: 21 - 40
Powered by www.merbraha.com v4.7