Hyrje | Teknologjia

Teknologjia

UFO, e vërteta e arkivave britanike

160 dosje sekrete do të vihen në dispozicion të publikut E lodhur tashmë nga hamendësimet dhe spekulimet e pafundme për UFO-t, nga ...

Në kërkim të misterit të së qeshurës

Edhe shkencëtarët thonë se qeshja bën mirë për shëndetin. Po a është vërtet kaq e thjeshtë sa thuhet? Gelotologen, pra shkencëtarët që ...

Letra ku Ainshtaini qartëson relativisht këndvështrimin mbi besimin fetar

Shkenca pa fenë është e çalë, feja pa shkencën është e verbër". Kështu tha dikur Albert Ainshtaini, ndërkohë që aforizmi i famshëm ka qenë burim ... me shume

Instikt apo sjellje e mësuar - Në gjurmë të të qeshurës së njeriut

Edhe shkencëtarët thonë se qeshja bën mirë për shëndetin. Po a është vërtet kaq e thjeshtë sa thuhet? Gelotologen, pra shkencëtarët që studiojnë të qeshurën, ... me shume

Appleworld

Kur Jobs ia ka marrë në dorë frenat në vitin 1997, kompania mezi arrinte të mbijetonte. Sot ka një kuotë tregu prej 105 miliard dollarësh, ... me shume

Interneti ka ndryshuar përgjithmonë gazetarinë

Ajo që ka ndodhur deri tani mund të krahasohet me lëkundjet e lehta që ndihen përpara një tërmeti. Shumica e lajmeve që ne lexojmë, shohim ... me shume

Eksperimenti i madh

Një unazë nëntokësore me magnete shumë shpejt do të nisë të punojë për të zbuluar misteret më të thellë të universit. Eksperimentet e Gjenevës do ... me shume

Bota e ofertave falas

Sot kjo logjikë e kompromisit të King Gillette dhe e brisqeve të tij “përdor dhe hidh” vazhdon të zgjerohet në industri të reja, pasi psikologjia ... me shume

"Microsoft" Ofron plot 44.6 miliardë dollarë "Yahoo"-në

Microsoft" është ofruar të blejë "motorin e kërkimit", "Yahoo" për plot 44.6 miliardë dollarë në para kesh dhe aksione. Oferta është përshkruar në një letër ... me shume

Bill Gates braktis teknologjinë

Sot Bill Gates do të bëjë të ditur tërheqjen nga koncerni Microsoft. Multimiliarderi do t'i kushtohet në të ardhmen punës së vet si filantrop në ... me shume

Nje keshille mbi kujdesin nga virusi

KUJDES: Nga virusi me i ri qe pritet te pushtoj me miliona Kompjuter (PC)  ne Bote! PERCILLENI KETE PARALAJMERIM TE SHOKET E JUAJ DHE TE ... me shume

Celulari ore, Flying C1000

Ne tregun kinez eshte gati per tu publikuar Flying C1000, nje ore celulare GSM me dimensonione te mahnitshme, i pajisur me nje ekran touchscreen 1.5 ... me shume

Mozilla Firefox

Mozilla Firefox (shk. Firefox, sqt. Fajërfoks) është një shfletues interneti të Mozilla, bazuar në software të lirë.Shfletuesi Firefox është ndër shfletuesit e parë me skenën ... me shume

AGP

Accelerated Graphic Port është tip i konektorve i vendosur ne "motherboard" i cili shërben për të vendosur karten grafike. AGP ka zevendesuar PCI ndersa PCI ... me shume

RAM

RAM ( shkurtimi i Random-acces memory - lexo Random-akses memory me kuptimin Kujtesë me hyrje të rastësishme) është kujtesa kryesore e përkohshme e kompjuterit. Në ... me shume

VoIP

Voice over Internet Protocol është teknologji e komunikimit e cila mundëson telefonimin nga një PC në tjetrin apo nga PC në telefon fiks apo mobil. ... me shume

Local Area Network

Local Area Networks (LAN) - rrjetet lokale (fjalë për fjalë rrjete të sipërfaqes lokale), janë rrjete private, të cilat shërbejnë për të ndërlidhur aparatura të ... me shume

Browser

Shfletuesi elektronik është një program përmes të cilit bëhet shfletimi i faqeve të krijuara në rrjetin e internetit. Shfletuesi elektronik zakonisht kryen më së paku ... me shume

Interneti ne xhep

PocketSurfer 2, aksesi me i lire dhe me i shpejte ne internet me ane te GPRS Interneti eshte nje shpikje e madhe, si ta perdoresh ... me shume

Sherbimet Komjuterike qe mund te ofrojme juve ne!

Faleminderit per interesimin neve jemi kompani komjuterash qe ndodhemi ne londer ne afrojme afersishte gjithcka qe kate beje per rregullimin e komjuterit per shtepi + ... me shume

back 1 2 3 4 5 next total: 95 | Treguar: 41 - 60
Powered by www.merbraha.com v4.7