Hyrje | Teknologjia

Teknologjia

Nokia N82

Nokia leshoi verzionin N82 me 5 megapixel kamer Wireless, dhe GPS mos harojme se nokia fillon te zhvilloj nje teknologji te vogel ...

Google Leshon ne treg Gphone te henen!

Siq thot Flux madia, google do te leshoj planet e Gphone te henen kete jave qe vjen dhe shpresojme qe do te ...

firefox internet browser!

Interneti është rrjet (ang.:network , lexo:netuork) me mundësi për kyçje publike të rrjeteve të ndërlidhura kompjuterike, që transmetojnë të dhëna (ang.:data të caktuara duke përdorur ... me shume

Windows Server 2008

Microsofti Leshoi Windows Server 2008, i cili permban shume opcione per te krijuar nje server ne linje me Web, Virtualizacion, Sigurim etj. Windows Server 2008 ... me shume

Hard Disk prej 4TB

Nje disk te forte nga kater terabajt apo 4TB mund te jet realitet deri ne vitin 2011 dhe per ket do te kujdeset kompanija nano ... me shume

Me se fundi erdhi i shumprituri (I phone) ipod,celulare dhe internet.

Me se fundi erdhi i shumprituri (I phone) ipod,celulare dhe internet  ne treg sot ne UK £269 me taxa dhe posta. Vetem ne O2 network.minimum kontrate 18 muaj ... me shume

Avg fiton Award tek TechWorld awards

Avg fiton Award tek TechWorld awards si antivirusi me i mire per 2007 ne TechWorld awards. TechWorld eshte eshte nje shoqte shume e madhe  independente lajmesh qe ... me shume

European Computer Driving License - ECDL

European Computer Driving License – ECDL, që në përkthim të lirë e ka kuptimin “ Patent-shoferi evropian për përdorim të kompjuterit ” është program prijës ... me shume

Cisco Networking AcademyProgram

Cisco Systems është udhëheqës botëror në teknologjinë e rrjeteve kompjuterike dhe Internetit. Më 1997, duke pasur parasysh se bota e rrjeteve, po bëhej gjithnjë e ... me shume

Cisco Certified Network Associate (CCNA)

Cisco Certified Network Associate (CCNA) është kurs per networking  i ndarë në 4 module. Modulet 1 – 4 të programit të akademisë i ofrojnë studentëve ... me shume

ADSL Technology

Është teknologji e cila mundëson shfrytëzimin e një linje klasike telefonike, përveç për biseda telefonike edhe për transmetimin e të dhënave, në të njëjtën kohë. ... me shume

Kursi per CompTIA A+ Computer Technology Industry Association, CompTIA

Kursi për Computer Technology Industry Association, CompTIA  është e nje Organizate shume e madhe pa profit e kriuar nga individual nga companite te ndryshme te ... me shume

IBM lufton kundër SPAM me SPAM

IBM lajmëroi që shërbimi i ri FairUCE do të bllokon SPAM por edhe ridrejton atë prej nga ka arritur. IBM raportoi që në Shtator, 76% ... me shume

Nënshkruhet licenca për operator të dytë mobil në Kosovë

Nënshkruhet licenca për operator të dytë mobil në Kosovë Konsortiumi i përbërë nga Telekom Slovenija dhe IpkoNet janë fituesit e tenderit për operatorin e dytë mobil ... me shume

Google do të lanson VoIP në Britani

Google planifikon përhapjën e VoIP lidhjeve telefonike në Britani. Sipas raporteve thirrjet do të jenë falas por të lidhura përmes makinës kërkuese të Google. Google ... me shume

Nokia do te hy ne tregun e WiMAX me telefon dhe stacion baze

Ndarja e telefonit mobil nga rrjeti tradicional celular do të bëhet edhe më shumë realitet në 2008 kur Nokia e lëshon në treg telefonin e ... me shume

Intel leshon gjeneraten e re te Qipave WiMAX

Intel sot lëshoi në treg WiMAX Connection 2250, gjenerata e re e sistemit-në-çip dhe çipi i parë dual-mode baseband për WiMAX. Kur bashkohet me tri-band ... me shume

AOL Canada ofron VoIP

AOL Canada lajmëroi mbi planet për të ofruar shërbimin e VoIP telefonisë. Ky shërbim së pari do të ofrohet në Toronto dhe pritet që deri ... me shume

BT planifikon kalimin ne IP telefona

BT planifikon kalimin ne IP telefonaBritish Telecom planifikon te shendron rrjetin e telefonave Public Switched Telephone Network (PSTN) te Britanise ne IP sistem telefonik te ... me shume

Programi Skype tani edhe per Linux

Skype Technologies tani ka dalur me beta verzionin e programit të tyre për Linux. Skype është programi i njohur për përdorimin e teknologjisë P2P (Peer-to-Peer) ... me shume

back 1 2 3 4 5 next total: 95 | Treguar: 61 - 80
Powered by www.merbraha.com v4.7