Hyrje | Teknologjia | Kopjuter Basics | Si te perdorim Windows Live messenger

Si te perdorim Windows Live messenger

Si te perdorim Windows Live messenger

Windows Live Messenger, eshte i njohur gjerësisht si "MSN Messenger" është një nga mënyrat më mira  për të biseduar me miqtë, ose të afërmit tuaj. Ne kete artikull do të shpjegojme  me qarte si mund te hapni nje adrese  per perdorimin e Windows Live Messenger.

Hapi i pare

Get a falas e-mail adresa e preferueshme nga Hotmail, duke klikuar Sign Up, dhe pastaj plotsoni formen per te marre nje email address.

 

 

Hapi i dyte

Shkarko MSN Messenger në faqen e msn te internetit per ta shkarkuar klikoni ne  "Get it free."

 

Hapi i trete

Installoni programin MSN Messenger the hapeni ne computerin tuaj.

 

Hapi i katert.

Duke perdorurur email adresen qe hapen ne hapin e pare dhe kodin hyni ne rrjetin e msn .

Hapi i Peste

Per te kontaktuar me nje person tjeter duhet te dergosh nje ftese nga msn ne addresen e emailit te tyre,kliko ne opsionin "Shto një kontakt" në menu dhe futni emailin e personit qe deshironi te kontaktoni

Hapi i gjashte.

Pasi ata te pronojne ftesen qe derguat atehere jeni te lire te hapni nje bisede audio ose video me ate person qe keni ne kontakt lis the eshte ine linje.


Paralajmërimet

Nëse dikush përpiqet t'ju dërgojë një dosje te  papritur ose të pazakonshme, mos e pranoni pa e pyetur se kush eshte. Edhe nëse i besoni atyre, aty është një shans i mirë që virusi e-mail mund te ndikoj ne computerin tuaj dhe pa dijenin tuaj apo personit qe jua derg. për të siguruar qe asgjë e keqe ska ndikuar mbi kompjuterin tuaj. Ka shumë viruse që janë shpërndarë duke përdorur MSN Messenger. Këto viruse zakonisht dërgohen nga një mesazh i automatizuar, përgjatë linjave të: Hej! Ja fotot e mia nudo! ", Apo të ngjashme.
Kurrë mos I tregoni dikujt fjalëkalimin tuaj te e-mail në asnjë rrethanë.

 

 

www.merbraha.com

 

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7