Hyrje | Intervista

Intervista

Entela Binjaku: Intervistë me Floriana Igrishtën, CDU

Intervistë me Floriana Igrishtën kandidate e CDU-së për deputete në Parlamentin e Republikës së Schleswig Holsteinit Intervistoi Entela Binjaku 1. Përshëndetje dhe faleminderit që pranuat ...

Intervistë me Elvis Belulin kordinator rinor për LSI ne 2013

Elvis you  keni punuar për LSI në vitin 2013 dhe keni ndimuar ne zgjthejet e pergjithshme te 2013 ne qarkun e Kmazes ...

Intervista:Flet koreografi dhe valltari Avni Ndreu: Enver Hoxha i tha Nexhmijes, jam nga fshati i gruas ndaj pëlqej Azis Ndreun

Azis Ndreu në Kinë bëri një poezi për Mao Ce Dunin, e cila u botua në “Zhenminzhibao”     -Në Lezhë, Enver Hoxha na tha se ky ... me shume

NË SHTATË VJETORIN E THEMELIMIT TË LSHAKSH NË GJERMANI

    Intervistë me shkas me Kryetarin e Lidhjes se Krijuesve ne Mergate, Z. Hasan QYQALLA    NË SHTATË VJETORIN E THEMELIMIT TË LSHAKSH NË GJERMANI …! ... me shume

Edi Rama në “Opinion”, intervista e plotë

Intervistoi: Blendi Fevziu Kalkulimi është, se Berisha ka qenë 13 vjet, ky justifikim, që kishte ose nuk kishte vota? Enver Hoxha ka qëndruar thuajse 50 vjet, ... me shume

Intervista: Flet Kryetari i Shoqatës së emigrantëve shqiptarë “Shqipëria” në Athinë, Ilirjan Dhima: Janë kthyer mbi 50 mijë emigrantë

  “Agimi i Artë”, thirrje pronarëve grekë të pushojnë nga puna shqiptarët   Albert ZHOLi   Kriza greke ka ndikuar shumë tek emigrantët shqiptarë. Brenda një viti janë rreth 50 ... me shume

Intervista: Flet ish- futbollisti i Partizanit, ish- trajneri i Kombëtares Neptun Bajko

  Lotët e Ali Kastratit kur humbëm me Benfikën Si më dha guxim në ndeshjen e parë timen me Partizanin Në ndeshjen për kupën me Dinamon rehabilitoi tre ... me shume

INTERVISTA/ Flet regjisori i TOB-it, Nikolin Gurakuqi: Duke e pasur Premier do të realizojmë një Toskë të besueshme

  “Toska” e Puçinit, një oper me konflikte klasore   Albert ZHOLI   Është hera e tretë që e vë në skenë “Toskën”, por sipas tij, puna është sikur e ... me shume

Intervista: Flet Kryetari i Komunës së Bogovës z. Fadil Kapllani

  Bogova vuan për rrugë   Albert Zholi Ai është një njeri i thjeshtë dhe i dashur. Kur përgjigjet matet dhe flet me ... me shume

Intercostal:Flet “Artist i Merituar” regjisori dhe aktori Andon Qesari Në komedi luaj hallin tim

Albert ZHOLI Andon Qesari lindi në fshatin Qeparo të Vlorësmë 27 qershor të vitit 1942, është aktor dhe regjisor shqiptar. Në 1966 diplomohet për aktor në shkollën “Aleksandër Moisiu”. Pas diplomimit ... me shume

Interviste: Rona Nishliun

PO PUNOJ SHUMË PËR HIRË TË ATYRE QË MË BESUAN   Rona Nishliu do të përfaqësojë shqiptarët në Eurovizion I cili, sivjet mbahet ... me shume

Nje vit pas 21 Janarit, Ina Rama nuk konstaton sulm ndaj Kryeministrise

Prokurorja e Pergjithshme tha mbreme ne "Opinion" se "21 janari" ishte ngjarje bulevardi dhe kembenguli se nuk ishte sulm ndaj selise qeveritare. Pranoi ... me shume

Intervista:Flet regjisorja, producentja, skenaristja (autore programesh), Alda Bida

“Drita Pelingu, Agim Qirjaqi dhe Pirro Mani, treshja që më kanë ndihmuar në jetë”    Albert ZHOLI   ... me shume

Intervista: Flet aktori i humorit dhe filmave artistikë Xhevahir Zeneli

“Ika në SHBA që të qeshnin fëmijët, po kthehem të qesh edhe vetë” Albert ZHOLI Humori e ka mbajtur gjallë dhe në ditët ... me shume

Intervista:Flet Ahmet Mehmeti, Drejtor Ekzekutiv iInstitutit të Studimeve për Çamërinë

  Çështja çame si ajo e sudetëve në Çeki   Albert ZHOLI   A ka raste të ngjashme në Europë ... me shume

Intervista:Flet e ftuara speciale e Festivalit të 50-të të Këngës në RTSH, e mirënjohura Alida Hisku

  “Një spektator nostalgjik, që s’duartrokit vetëm këngën time, por edhe vuajtjen time në diktaturë”   Albert ZHOLI   ... me shume

Intervista: Flet aktori dhe sportisti Adriano Prodani

“Dhe në jetën e përjetshme Aleko Prodani më shërben”   Albert ZHOLI   Ai s’ka studiuar për aktrim dhe pse është ... me shume

Intervista: Flasin këngëtarët e mirënjohur Sinan Hoxha, Xhavid Dedej dhe Petrit Lula

  Mes emigrantëve në festa ndihesh si mes pjesëtarëve të familjes   Albert ZHOLI   Në festat e Krishtlindjeve dhe ... me shume

Ardit Gjebrea: Me mungon Adi Krasta ne ekran

“Jemi miq, do kisha dëshirë ta ndiqja nga shtëpia tek ‘E Diell’” Në sytë e publikut atë janë parë si rivalët e përbetuar, që për ... me shume

Intervista:Flet këngëtarja e polifonisë Mimoza Kosturi: Albumi i fundit një ëndërr e bukur

 Nina Mula dhe Suzana Frashëri kanë qenë mësueset e mia perfekte Albumi “vajzë e valëve” më dha një jetë të dytëNeço Muka mbetet legjendë e ... me shume

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 next last total: 207 | Treguar: 1 - 20
Powered by www.merbraha.com v4.7