Hyrje | Art Kulture | Leter falenderimi e mbeshtetje z.J.DIO.GUARDI...MIKUT me te madh te shqiptareve sot

Leter falenderimi e mbeshtetje z.J.DIO.GUARDI...MIKUT me te madh te shqiptareve sot

I NDERUAR Z.JOSEPH I.DIO GUARDI!

Sapo u njohem me ligjerimin juajne dt.14 korrik 2008 ne Konferenzen mbi te ardhmen e Shqiptareve ne ballkan,mbajtur ne amerike..
E KONSIDEROJME FJALEN JUAJ NJE TJETER KONTRIBUT MADHOR QE JU PO JEPNI,ne vazhdim te perpjekieve si burr politike per zgjidhjen me te mire te ceshtjes sone kombetare.
Rruga qe ju propozoni ka ngelur e vetmia qe garanton paqe e stabilitet ne rajonin e ballkanit,pasi ai eshte historikisht e vazhdon akoma te jete i mbarsur me urrejtie etnike,fetare etj...ku ne shqiptaret paqesor kemi qene viktimat e para...
ne e mbeshtesim ligjeraten juaj pasi jemi te bindur se nuk ka alternative tjeter pas ngjarjeve te fundit te politikes europiane e boterore..
me kete rast ju garantojme ne emer te shumices se shqiptareve e se kembengulim per nje zgjidhje te drejte te ceshtjes sone kombetare,nuk kerkojme ne asnje menyre perkeqesimin e situates ne rajonin tone,apo Europe.
ajo qe aspirojme ne shqiptaret si sot dhe dje ,eshte PAQIA dhe fqinjesia e mire me kedo qe respekton te drejtat tona legjitime.
nderkohe ashtu si theksoni dhe ju ne kete ligjerat brilante ,eshte e papranueshme per cdo shqiptare,qe te kete akoma dhe sot shqiptare te detyruar te jetojne ne kushtet e nje apartedi te plot sic po ndodh aktualisht ne luginen e Presheves,ne Malin e Zidhe ne Maqedoni.
Eshte akoma me keq per politiken shoviniste qe ndjek shteti Grek ndaj shtetit shqiptare.E themi kete sepse ky shtet ka hyre ne familjen e madhe EUROPIANE,edhe sot e kesaj dite mban ligjin e luftes ne fuqi.E bejme prezent kete fakt absurd e hipokrit sepse pa eliminimin apo min. e ultarnaz. grek apo serb asnjehere sdo te kete liri te vertet te Kosoves,te drejte te Camerise te dhunuar me genocid 65 vjet me pare...
S i miqte juaj kemi besim tek drejtesia e mbeshtetja e mikut tone te MADH historikisht AMERIKAN.
NE SHQIPTARET JEMI DAKORT TE HYJME NE EUROPE DHE TE SHPERNDARE NE 5 SHTETE ,PO KURRE SI SKLLAV MODERN !VETEM E VETEM SI QYTETARE EUROPIAN ..i kemi shkruar parlamentit Europuan ne nje nga petizionet per pamvaresin e Kosoves.
JU FALENDEROJME AKOMA PERZEMERSISHT PER KONTRIBUTET E MEDHA QE KENI DHENE E PO JEPNI PER KOMBIN TONE,UROJME QE POLITIKA AMERIKANE TJU MBESHTES NE TE ARDHMEN...
me respekt e besim shqiptare.

Komente (0 publikuar)

total: | Treguar:

Publikoni komentin tuaj

Ju lutem fusni kodin qe shikoni ne imazh:

Captcha
  • Email shokeve Email shokeve
  • Print version Print version
  • Vetem tekst Vetem tekst

:

Ska tags per kete artikull

Vlereso kete artikull

0
Powered by www.merbraha.com v4.7