Author Topic: tingulli 3 & la famiglia  (Read 650 times)

nikola

  • Newbie
  • *
  • Posts: 42
    • View Profile
tingulli 3 & la famiglia
« on: December 29, 2007, 06:59:21 PM »
Eshte e kote te besh nje hyrje interviste per Tingulli 3, pasi tashme me albumin e trete dhe qindra intervista, zor se ka ndonje te ri shqiptar qe nuk i njeh. Megjithate mendoj se do ta pelqeni intervisten tone pasi eshte disi me jashte kornizave sic jemi dhe ne vete ...... :D :D

Atehere me thoni,ku jeni, me cfare po merreni e ku po pergatiteni te shkoni?

Getoar Selimi:Keto dite kemi qene ne Kosove me shume se hereve te tjera, pasi mbas ketij albumi pothuajse kane ndryshuar shume gjera pozitivisht dhe jemi non stop ne pune, ne koncerte edhe jemi ne bisedime per nje turne te madh ne Shqiperi. Ma merr menja kjo do te jete ne muajin shtator por ende kurgjo nuk eshte e sakt.


Cfare duhet te dine fansat rreth albumin te ri "I 3NT" ? Si ju duket ky album ne krahasim me dy te paret?
Ky album eshte punu per afer 2 vite dhe eshte punu me nje ekip dhe nje sistem ndryshe nga dy albumet e kalume. Per ne ka qen si me fillu tash me albumin e pare, sepse ky album eshte album qe une kudo qe shkoje mburrem me te.Merita te medhaja per kete projekt ka producenti ma i mire shqiptar Enis Presheva edhe menagjeri jone Driton Sahiti pa te cilet nuk kish' me qen ky ndryshim pozitiv qe per ne eshte edhe nje plus i madh.


Pervec "Mustafa", une mendoj se "I 3NT" eshte pothuajse perfekt jo me kot i kemi dhene edhe 4 yje e gjysem ne Albaniac. Si e kane pritur albumin ne koncertet qe keni dhene e si kane ecur shitjet e tij?
Pak sa kete pytje se kom edhe aq te qarte po megjithate po pergjigjem dyqysh.Kenga mustafa ka qen nje hit i madh ne Kosove edhe tash kohve te fundit eshte hit edhe ne Shqiperi e ty ndoshta s'te ka pelqy po...sa per 4 yje e gjysem une nuk i di regullat e web faqes megjithate po e kuptoj qe eshte diqka e mire, thnx per vlersim nese eshte ashtu si e kuptova.Po i njejti vlersim ka qen edhe prej publikes.Shume kane pas mendime t'mira edhe deri tani ende s'kemi pas kritika t'kqija edhe gjithqka po shkon shume ok, tirazhi ne fillim ka qen ma i dobt po tani mas 10 dite ka fillu shume me te madhe te shitet edhe eshte po me te njejten tempo gje qe per ne ka shume me rendesi.


Si eshte puna me kengen "4 All Bitchiz" pasi egziston edhe nje tjeter kenge "Murder Murder" e Gheto Twins me te njejten melodi si te "Bitchiz"...

Ne fakt egziston 'Murder Murder' mandej '4 All Bitchiz'.Shume thjesht, eshte ajo koha kur ka fillu te ndegjohet hip-hop muzika ne gjuhen shqipe edhe kohe shume e veshtire per ne se s'ka pas kompozitore se ende nuk kishte hyre ne treg kjo lloj muzike edhe shume qka ne ate kohe ka qen kopje. Po megjithate ' 4 All Bitchiz' ka dal me e mire se 'Murder Murder'(hehehehhehe) edhe vone e ke marr vesh ti eiiiiii (hehehhehehe)


Le te flasim per femrat. Nga momenti kur Tingulli u be i njohur e deri ne keto momente...sa te dashura keni nderruar ? Apo sa bitchiz?(Mos me thuaj qe s'je duke i numeruar coz I know you're lying lol).

(hahahahahahhahha) Shume kom kesh ketu!(hahahahahhahah) Nuk ka shanc me dite edhe shume here kom mendu per kete pune, amo s'muna kur me dite veq me qit nje konkurs me u lajmru vet ato krejt, perndryshe s'kom pergjigje ... pa keqkuptim ma keq o me rrejt


Na tregoni ndonje histori "te cmendur" prej koncerteve tuaja.
Te gjitha koncertet tona kane qen ndryshe dhe te cmendura (te trenta) po ne Shqiperi jam ndi shume mire ne koncerte edhe aty kane qen shume pjes te trenta gjate koncerteve te fundit ...S'mundem me vecu ndonje tani.

Nese muzika Rrok kishte per moto 'Seks Droge dhe Rrok end Rroll'
Rrepistet kane per moto "Marijuhana,bling bling dhe gangsta". Per bling bling e dime qe keni, po droge/alkol dhe gangsta?

Nuk jemi gangsta te filmave, jemi artista aq sa mundemi i pershtatemi rrethit ne vendit ku jetojme ne Prishtine,edhe jetes qfare e jetojm ne kete vend po megjithat jemi shume te thjesht.


Duhet ta bej kete pyetje patjeter...si eshte puna me floket AFRO?E kujt ishte ideja? A ishte ndonje paruke apo tuajat?

Iideja ishte e imja edhe floket ishin te mijat e une jom Getoar Selimi.


Neqoftese do zhvilloje nje ndeshje freestyle me nje tjeter rrepist cili do ishte ai e kush do fitonte?

Kta nuk mundem me dite kush kish me qen po une shume kam besim ne veten.Deri tani kam arrit planet e mia me sukses edhe nuk hi aty ku nuk mundem e nese isha hi dikun mendoj se do te fitoja .


Na jep disa rreshta freestyle. Fjala:ALBANIAC


Freestyle:
Intervist me ty Mr. Albaniac ,maniak je shume i madh/
po gazetar je shume pak/
je i bardh s'je zezak/
edhe pse ne Bronx ki n'qdo cak/
po s'ki hip hop neper gjak/
ora jote s'bon tik tak/
s'jom ka du me t'ofendu jom ka du me te uru/
shume sene mire i ke kuptu/
se pa mu s'ki qka me shkru/
e as s'ki ka me shku/
ti e din qe shume te du edhe pse kure s'jemi taku
lojen e njejt dijme me lu/
s'ka shanc me deshtu/
se une te kom ty e ti me ki mu.
(heheh kidding man)

Ku i blen veshjet Tingulli (Dmth stilistet e preferuar)?
Ne per stilin tone perkujdesemi me shume vet po normal edhe me keshilla te menaxherit tone te ne gjithcka eshte kolektive edhe gjithcka rreth punes se pari diskutohet mandej aprovohet.E shumicen e teshave i blejme ne vende te ndryshme ne Evrope po me shume ne Zyrih,ne Zvicer pasi qe shkojm me shpesh .


Ne kengen "BAL 3D" ju kendoni "Kush na ka inati ju q#$%^ nona oooo". Kush e ka inat Tingullin 3?

Ne fakt e thot Bali jo ne, ne në ate kenge tregojm per Balin jo per Tingulli 3, po as Bali nuk kishte me dite kush ja ka inati. Me e dite se kush nuk kishte me qen "Kush"...por emri i personit.


Qe ta mbyllim me humor, tregonani barsaleten me te fundit qe keni degjuar.
Ish pijave (dehur) nje dite nje dhi e bojke muuuuuuuu mendonte se ishte lop (barcolet e Prishtines heheh)